Yandex'ten Tarayıcı Uyumsuzluklarına Özel Servis

Yandex tarafından yapılan son açıklamada web sitelerinin uyum sorununa yönelik oldukça çözüm odaklı bir özelliğini geliştirildiği belirtildi.

İnternet tarayıcıları bazı web sitelerinde çeşitli uyumsuzluklar yaratırken bu konuda web site yöneticilerinin mutlaka tüm tarayıcılar ile uyumlu bir web sitesi yapması gerekiyordu. Bu durum çoğu zaman uzun çalışmalar gerektirirken çalışmalarını tamamladıktan sonra da tüm siteler üzerinden testlerin yapılarak herhangi bir sorun olup olmadığının kontrol edilmesi oldukça önemliydi.
web site yöneticileri ve yazılımcılar tarafından bu işin oldukça zaman kaybı yaratan bir çalışma olması sebebiyle özel bir araç geliştirme çalışmalarına başlayan Yandex'te bu konuda çalışmalarını tamamladığı belirtildi.
Özel Servis Geliştirdi
Tarayıcı güncelleme hizmeti adı verilen yeni özellik ile birlikte artık uyumsuzluk sorunlarının ortadan kaldırılacağı ve çok daha kolay bir şekilde çalışmalarını yapılabileceği belirtildi. Uygulama üzerinden yapılacak testler ile birlikte site sahipleri hangi tarayıcılarda sitelerinin açılması sırasında sorun yaşadığını tespit ederek bu konuda kullanıcıları bilgilendirebilir. Üstelik Yandex servisinin kullanılmasının ardından kişilerin web sitelerine ekleyeceği kısa bir JavaScript kodu paylaşılırken sitelere eklenecek bu kod sayesinde kullanıcılar sitede uyumsuzluk yaşayıp yaşamadığını görebilecek ve özellikle eski bir web tarayıcısı kullanıyorsa güncelleme linkleri üzerinden tarayıcısını güncelleme imkanı bulabilecek.
Özellik Nasıl Kullanılacak?
Özelliği kullanmak ve kodu almak isteyen kişilerin paylaştığımız bağlantı üzerinden resmi siteye giriş yapması yeterli. Site için buraya tıklayabilirsiniz.