Samsung, windows 10 Mobile kullanıcılarının Android cihazlara geçişini kolaylaştırdı. Peki, Samsung bu geçiş süreci için nasıl bir kolaylık sundu?Smart Switch için Windows 10 Mobile desteği

Samsung, ilk olarak Eylül ayında Smart Switch adlı uygulamasına Windows Phone 8.1 desteğini getirmişti. Şimdi ise şirket, uygulaması için sunduğu yeni güncellemeyle Windows 10 Mobile desteğini getirmiş durumda.
Windows 10 Mobile’dan Android’e geçme kararı alan kullanıcılar uygulama üzerinden: Kişiler, takvim (Sadece cihaz içeriği), mesajlar, fotoğraflar, müzik (sadece DRM’le korunmayan içerik, iCloud için desteklenmez), videolar (sadece DRM’le korunmayan içerik), arama kayıtları, notlar, alarmlar, Wi-Fi ayarları, duvar kağıtları, belgeler, Uygulama verileri (sadece Galaxy cihazlar) ve ana sayfa düzenlerini (sadece Galaxy cihazlar) aktarabiliyorlar.

Smart Switch uygulamasının Android 7.0 Nougat desteği sunduğunun da altını çizelim. Şu an için Samsung hiçbir akıllı telefonunu Nougat sürümüne yükseltmiş değil ancak Galaxy Beta Programı kapsamında, cihazlar için Android 7.0 Nougat beta dağıtımları sunulmaya devam ediliyor. Ek olarak son sürümle birlikte, iPhone’lardan Samsung cihazlara geçeceklere iCloud (iOS 9 ve üstü) için ekstra içerik desteği de sunuluyor.

Android için Smart Switch uygulamasını indir (Google Play)