Kodi 17 Krypton sürümünün resmi olarak yayınlanmasının üzerinden çok zaman geçmedi. Öte yandan şirket, Star Wars serisinin Princess Leia’sına bir saygı duruşu olarak adlandırdığı Kodi 18 Leia’nın gelişimi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Kodi 18 ile sesli arama ve öneriler geliyor

Kodi ekibi tarafından açıklanan son detaylara göre, yeni sürümle birlikte Android TV’ler ile bütünleşecek yeni özellikler sesli arama ve öneriler olacak. Böylece Android TV’ler için daha iyi bir kullanım sunacak olan medya uygulaması ile sadece söyleyerek aradığınız içeriklere kolayca erişebileceksiniz. Ek olarak, Kodi aracılığıyla bulunan içerikler Google Play ve Plex gibi diğer kaynaklarla beraber gösterilecek.Android TV’lerin kazanacağı bir diğer işlevsel özellik olacak önerilerde ise, ana ekran kutucuk halinde gösterilecek. Öneriler ise koleksiyonunuzdaki rastgele izlenmemiş filmleri ve izlediğiniz TV programlarının yeni bölümlerini karşınıza çıkartacak. Bu kutucuklardan birine tıkladığınızdaysa anında ilgili içeriği izlemeye başlayabileceksiniz.
Bu özelliklere şimdiden kavuşmak isteyenlerim, Kodi 18 Leia’nın en güncel nightly yapısını Android TV’sine kurabileceğini hatırlatalım. Tabii ki bu sürümlerde yaşanabilecek kararsızlıkları da göze almanız gerekiyor.