Mobil özellikli melez bir cihazla karşılaşabiliriz.
Nintendo'nun bir süredir yeni nesil konsolu üzerinde çalışmalar yaptığı yönünde bilgiler geliyor. Nintendo NX olarak adlandırılan konsol hakkında henüz resmi bir duyuru yok, ama söylenti ve resmi olmayan detaylar artıyor.

The Wall Street Journal'da yer alan bilgilere göre Nintendo, yeni konsolunun geliştirici kitlerini 3. parti geliştiricilere göndermeye başladı ve 2016'nın başında yapacağı lansman öncesinde bu platform için bir miktar oyunun hazırlanmasını istiyor. Böylece tanıtım yapılırken firmanın eli kuvvetli olacak. Bu geliştirilen konsolun mobil özelliğinin de olması bekleniyor. Yani hem bir ev konsolu gibi kullanılabilir hem de mobil yetenekleri olabilir. Unutmadan, bu cihazda AMD'nin yeni teknolojilerine yer verilmesi ve cihazında 2016 Temmuz gibi çıkması bekleniyor.
Bir süre önce yaptığımız haberimizde, Nintendo'nun yakın zamanda aramızdan ayrılan başkanı Satoru Iwata'nın görüşlerine yer vermiştik. Iwata,"Yalnızca yeni bir donanım geliştirmenin heyecan verici olmadığını, yeni bir şeyler yaparken bazı sürprizler hazırlayarak insanları heyecanlandırmak ve her oyuncunun oyun yaşantısını değiştirmek gerektiğini" bildirmişti.
Yeni bilgiler geldikçe haberdar edeceğiz.Mahmut Saral - http://www.teknokulis.com