Galatasaray Fenerbahçe Maçı Sanal Gerçeklik Gözlükleriyle İzlenecek

Ziraat Türkiye Kupası final karşılaşmasında Galatasaray ve Fenerbahçe karşı karşıya gelirken, TÜrkiye'de bu maçta bir ilk yaşanacak.

ATV ekranlarından canlı olarak yayınlanacak final maçı için ATV tarafından özel bir organizasyon düzenlenirken, maçı evden izlemek isteyen taraftarlara sanal gerçeklik gözlükleriyle izleme imkanı sağlanacak. Üstelik sanal gerçeklik gözlüğü olmayan kişiler dahi düşünülmüş durumda!
Ücretsiz Gözlük Dağıtılacak!
Galatasaray ve Fenerbahçe maçını izlemek isteyen kişiler için sanal gözlük ihtiyacının dahi karşılanması planlanmış durumda. Maçı sanal gerçeklik imkanı ile izlemek isteyen kişilerin bu doğrultuda Sabah gazetesi ile bugün dağıtılacak sanal gerçeklik gözlüklerini alması yeterli olacak. Ücretsiz olarak dağıtılacak olan sanal gerçeklik gözlükleri ile birlikte yapılması gereken son işlem ise A+ uygulamasının cihazlara yüklenmesi.
A+ Uygulaması İndirilecek
Sanal gerçeklik teknolojisinin kullanılması için ATV tarafından ücretsiz olarak A+ uygulaması da oluşturulurken, kullanıcıların cihazlarına bu uygulamayı da indirmesi gerekecek. Uygulamayı açarak, sanal gerçeklik gözlüklerinin kullanılması ile birlikte ilk defa Türkiye'de bir maç bu şekilde izlenebilecek.
Dünya genelinde çok daha farklı alanlarda kullanılmaya başlanan sanal gerçeklik gözlükleri için Türkiye'de ilk defa bu kadar kapsamlı bir çalışma yapılacak olması pek çok kişiyi etkilemiş durumda. Özellikle sosyal medyada yayınlanan yazılarda, kişilerin şimdiden sanal gerçeklik gözlükleri alarak maçı beklemeye başladığı görülürken, maç sırasında nasıl bir performans sergileneceği, herhangi bir kopmanın olup olmayacağı da final maçı ile birlikte test edilmiş olacak.