Beşiktaş çok büyük hata yapmazsa şampiyonluğa doğru gider. Nedir büyük hata? 4-5 oyuncun atılır, bir hakem çıkıp emeğini çalar! Siyah-beyazlı futbolcular F.Bahçe ve G.Saray'a göre daha bir takım oldularBeşiktaş'ta sahaya çıkan 11 tane futbolcu var. "Sahaya çıkan bu 11'den hangisi çok büyük yıldız?" veya "Hangisi tek başına bu maçı çevirebilir?" diye sorarsanız karşınıza belki birkaç tane isim çıkarabilirler. Mesela Gomez gibi... Veya iyi oynarsa Quaresma gibi! Ama isimlere tek tek bakın hiçbirisi tek başına bir maç kurtarmıyor.
Neden? Çünkü özellikle bu seneki Beşiktaş'ı diğer takımlardan ayıran bir özellik var. Hepsi sahanın içinde bir diğerinin açığını kapatmaya canla başla koşuyor. Hiçbirisi arkadaşını "seyirciye şikayet" etmiyor. Veya onu göstermiyor!
İşte bu nedenle de 90 dakika bitmeden "Ben bu Beşiktaş'ı yenerim" diyemiyorsun. Bazen kötü oynuyorlar ama her zaman mücadele etmek için uğraşıyorlar. İyi oynamıyorlar ama kötü mücadele etmiyorlar. Zaten Beşiktaş'ı da Beşiktaş yapan bu!
Bir de bütün futbolcular mümkün olduğu kadar oynama şansı alıyorlar. Yani "Hoca benim hakkımı yedi" deme şansları yok!
Aslında Antalyaspor maça da kötü başlamadı. Her an maçı çevirme şansları da oldu ama devamlılıkları yoktu. Herşeyi Eto'o'nun üzerine yıkmışlar.
Mesela önceki günkü Fenerbahçe'ye bakıyorsunuz herkes birbirinden birşey bekliyor.
Galatasaray biraz daha yardımlaşıyor Fenerbahçe'ye göre. Yani bu üç takımı karşılaştırırsanız bu haftaya kadar oyradıkları tüm maçlara bakarak en takım görüntüsünde olan takım Beşiktaş!
Beşiktaş'ta bakın saha içinde sorun çıkaran, yanlış işler yapan oyuncular yok. Beşiktaş'ta zaten böyle oyuncu olsa barınamaz. Beşiktaş takım olarak oynamaya çalışan bir ekip. Birbirleriyle çok iyi yardımlaşarak oynuyorlar.
Tek başına çıkıp da birinin taşıyacağı bir takım değil. Bir maç biri, bir diğer maçta da diğeri iyi oynuyor.
Beşiktaş çok büyük hata yapmazsa şampiyonluğa doğru takımı ***ürür.
Nedir büyük hatalar? 4-5 oyuncusu atılır. Bir hakem çıkar! Emeğini alıp gider.
Burası Türkiye!
Her sezon başında hızlı başlayan takımlar daha sonra temposunu kaybeder ama eğer kadronu teknik adam olarak iyi kullanırsan ben bu teze inanmıyorum.

Gomez zoru kolay yapıyor
Gomez en zor pozisyonlarda çok iyi vuran bir oyuncu. Mesela sahada en zor pozisyon kaleci ile karşı karşıya kaldığın pozisyonlardır. Biz uzaktan kolay gibi görürüz ama karşı karşıya kalan oyuncu kaleyi zor görür. Bunu en iyi Gomez yapıyor. Vücudunu da kullanarak vuruyor. Bu vuruşlar en zor vuruşlardır. Gomez bunları iyi yapıyor. Maçta hakemi zorlayacak pozisyonlar olmadı ama iki takımın futboluna göre hakem bu maçı daha bir süsleyebilirdi. Antalya'nın yeni Stadı güzel olmuşa benziyor ama zemin henüz daha tam oturmamış, futbolcuları zorladı!

fotomac.com.tr