Bülent Korkmaz'ın Mersin İdmanyurdu'nun başına geçmesinin ardından, kardeşi Mert Korkmaz da Tarsus İdmanyurdu'nun yeni teknik direktörü oldu.

09 Ekim 2015 Cuma - 09:00 Anadolu Ajansı


Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Tarsus İdmanyurdu'nda Murat Gündeş'in istifasıyla boşalan teknik direktörlük görevine Mert Korkmaz getirildi.

Kulüp başkanı Erdal Yüksel, tesislerde düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, Korkmaz ile 1 yıllık sözleşme imzaladıklarını belirterek, "Hocamız deneyimli bir isim. Umuyorum yeni teknik direktörümüz ve ekibiyle başarılı bir çıkış yakalayacağız" dedi.
Mert Korkmaz ise Tarsus İdmanyurdu'nun teknik direktörü olduğu için mutluluk duyduğunu belirterek, kendisine güvenenleri mahcup etmek istemediğini söyledi.
Mevcut sıkıntıları giderip, takımı çok iyi yerlere taşımak istediğini aktaran Korkmaz, "Bu hafta yapacağımız maçta görevimize galibiyetle başlamak istiyoruz" diye konuştu.
Spor Toto Süper Lig ekibi Mersin İdmanyurdu'nda geçen ay Mesut Bakkal'ın istifa etmesinin ardından göreve Bülent Korkmaz getirilirken, kardeşi Mert Korkmaz da Tarsus İdmanyurdu'nun başına geçti.