14 Temmuz 2015 15:32 NTVSpor.netFormula 1 pilotu Jules Bianchi’nin babası, hala komada bulunan oğlunun hayatından ümidini kesmek üzere. Bianchi'nin sağlık durumunda hiçbir gelişme olmaması aileyi umutsuzluğa sürüklemiş durumda.
Jules Bianchi, geçen yılki Japonya Grand Prix’sinde başından yaralandığından beri komada. 25 yaşındaki pilotun kazanın üzerinden geçen 9 ayda herhangi bir gelişme olmaması ailesini ümitsizliğe sürüklüyor.
Bianchi'nin babası; "Genel olarak ilk 6 ayda ilerleme görmemiz gerekiyor. Ancak kazanın üzerinden 9 ay geçti ve Jules hala uyanamadı. Zaman ilerledikçe iyimser kalmak da zorlaşıyor" dedi.
Bianchi, oğluyla kazadan önce Michael Schumacher'in durumunu konuştuklarını da ilk kez açıkladı. Babasına göre 25 yaşındaki pilot, Schumacher'in geçirdiği kazaya benzer bir kaza geçirmesi halinde ailesine ne yapmaları gerektiğini anlattı.
Babası, Jules Bianchi'nin vücudunda kalıcı bir hasar kalması halinde yaşamak istemediğini söyledi. Baba Bianchi; "Jules bize olası bir kazadan sonra otomobil kullanamayacak olursa yaşamakta güçlük çekeceğini söyledi. Oğlumuzun kararına saygı duymak zorundayız" dedi.