15 Kasım 2014 13:19 NTV Spor ve Ajanslar


Milli futbolcu İsmail Köybaşı, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda Türkiye'nin yarın Kazakistan'la oynayacağı maçın önemine dikkati çekerek, tamamen kazanmaya odaklandıklarını söyledi.
Riva'daki TFF Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan İsmail, Kazakistan karşısında mutlak galibiyeti hedeflediklerini belirtti.
Brezilya'ya özel maçta 4-0 yenilmelerinin çok önemli olmadığını vurgulayan ay-yıldızlı futbolcu, "Brezilya maçını konuşmaya değil, Kazakistan karşısında alacağımız galibiyete odaklanmamız lazım. Hepimiz için bu maç çok önemli" dedi.
Takımdaki moralin iyi olduğunu aktaran İsmail, "Moral motivasyonumuz hocamızla doğru orantıda. İyi durumda. Alacağımız galibiyetler bizde özgüven oluşturacaktır. En kısa sürede oynayacağımız Kazakistan maçı da bu açıdan çok önemli. Çünkü sizler de farkındasınız ardı ardına alacağımız galibiyetler serisi gruptaki sıralamamızı değiştirecek. Ülke olarak nasıl iyi olduğumuzun herkes farkına varacak. Bizler de bunun bilincindeyiz" ifadelerini kullandı.