9 Ekim 2014 17:17 NTVSpor.net


Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti maçı öncesi çıktığı basın toplantısında, gazetecilere yönelik sert açıklamalar yaptı.
Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı'nda Semih Kaya, Oğuzhan Özyakup ve Ozan Tufan ile birlikte Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim basın karşısına çıktı.
İlk olarak söz alan Semih Kaya, "Elemelere kötü başladık. Yarın iyi bir ekibe karşı oynayacak. Kendi sahalarında bizi karşılayacaklar, biz de ona göre çalışmalarımızı yaptık. Umarım herkes özveriyle oynar ve güzel bir karşılaşma olur. Umarım vatandaşlarımıza güzel bir maç seyrettiririz" dedi.
En iyi şekilde maçlarımıza devam edeceklerini söyleyen Kaya, "6 puan aldığımızda da grubun iddialı takımlarından biri olacağız. 2008'de de zor işlerin altından kalktığımızı herkes biliyor. Önümüzde 8 karşılaşma var. İzlanda maçını telafi edeceğimizi biliyoruz. Takım arkadaşlarıma da güveniyorum. İnşallah kazanırız" ifadelerini kullandı.
Semih Kaya'ya katıldığını söyleyen Oğuzhan Özyakup ise, "Bu maçın önemini hepimiz biliyoruz. Çek Cumhuriyeti'nin Hollanda'yı yenmesi işleri karıştırdı. Hocamızın genç oyunculara ne kadar güvendiğini hepimiz biliyoruz. Bunu sahada gösteririz. Birlik olduğumuzda ne yapacağımızı biliyoruz" diye konuştu.
Ozan Tufan ise, "Bizim için zor bir maç olacak. Maça yönelik idmanlar yaptık. Zor bir maç olacak. Çek Cumhiriyeti'nin Hollanda'yı yenmesini beklemiyorduk. Şimdi daha da önemli oldu" açıklamalarını yaptı.
Daha sonra söz alan Milli Takım Futbol Direktörü Fatih Terim, "Biliyorsunuz, bu toplantı UEFA'nın resmi basın toplantısı. Teknik konulara daha ağırlık vereceğim; ama hepinizin çok merak ettiği yanlış anlamaları da önlemek istiyorum. Türk halkıyla veya kendini Türk hisseden herkesle bazı şeyleri paylaşmak istiyorum. Logosunda başka yazıyor ama içinde yalanlar yazıyor. Genel olarak oyuncularıyla yaşanmışları paylaşan biri değilim. Hataları çıkardığımız zaman takım kuramayız. 21 yaşındaki birine sahip çıktım, demek ki hatalıymışım. Özür dilerim" dedi.
Bir sene önce Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Hollanda'yla oynanan maça değinen Terim şöyle devam etti, "O maçı oynadık ve Dünya Kupası hakkını kaybettik. Orada da kampı dağıttık. Maçtan sonra herkes dağıldı. Ben de soyunma odasına girdim, performanslarına teşekkür ettim ve oradan ayrıldım. Maçtan önce oldu deniliyor. Önce gece kulübünde oldum. Biz nerede yanlış yaptığımızı düşünürken; gece kulübünde başlayan bir hadisenin yazıldığını görmüyorum. Herhalde üzüntüden görmüşlerdir. Otelde de devamı gelmiştir. Ömer'den duydum. Hiç tasvip etmediğim bir davranış şekli oldu. Ben de evlat sahibiyim, hiç bir zaman da kabul edemem. Adana ve Mersin'deki milli maçlar için kadroyu açıkladığımda olayı bilmiyordum. Bu iki oyuncu yine gelmedi. Ömer anlattı ve ben Gökhan Töre'yi 1 yıldır almadım. Siz de beni eleştirdiniz. Ben de size tek bir kelime söylemedim. Siz de tuhaf bir hastalık var. Olmayanları tenzih ediyorum. 2008 maçından önce de anneleri konuşturdunuz. Şimdi de babaları konuşturuyorsunuz. Şimdi de bir babayı konuşturuyorsunuz. Arkadaşlar hani bu hepimizin milli takımıydı. Bu kadar eksiğimiz varken, bir ek*** de siz koydunuz. Burada ruh yaralanmaları da oluyor. Gökhan Töre o kadar istekle geldi; şu andaki haleti ruhiyesinden memnun değiliz. Hakan'a da Ömer'e de sahip çıkarım."