9 Ekim 2014 17:22 NTVSpor.net


Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti maçı öncesi sert açıklamalar yaptı. Hedefinde basın mensupları yer alan Terim, "Tanrı beni dostlarımdan korusun" dedi.
Kritik maçlar öncesi basında çıkan haberlere tepki gösteren Fatih Terim, "Hadi annelere babalara sormaya devam edin. Fatih Hoca, Avrupa'da bu ofisi kurdun, gelmek istemeyenlerin hiçbirini açıklamadın. Bunlardan bahsedin. Hiç böyle bir şey açıklamıyorum. Bugün izledim, dinledim ve okudum. Tanrım beni dostlarımdan korusun. Düşmanlarıma hazırım. Beni dostlarımdan korusun. İnsan bir demez mi, ben bunu 45 senedir tanıyorum demez mi?." ifadelerini kullandı.
Burak ve Mehmet Topal sakatlıklarına değinen Terim, "MR'larıyla, doktorlarımız uğraşırken; gelen mesajların kimler tarafından geldiğini gerekirse açıklayacağım. Sordukları soru şudur, "Galatasaray, Fenerbahçe maçında oynayacaklar mı? Biz bu zihniyetlerle uğraşıyoruz. Öncelik Çek maçında. Futbolcuların annelerini babalarını konuşturuyorsunuz. Burada 12 tane sakat var. Kritik bir maç var. Eksiğimiz tonla, ağzımızı açmıyoruz. Bir ek*** de siz veriyorsunuz. Eline ahlaksızlık fırsatı geçmemiş insanların ahlaklıyım deme hakkı yokdur. O yüzden, böyle bir durumdayken, nasıl davrandığınızla ilgilidir. Gidip sorabilirsiniz. Gökhan Töre'nin minumum üçer defa, açıp da özür dilediğini de öğrenebilirsiniz. Affetmemiş olabilirler. Benim nasıl davrandığım belli" diye devam etti.
"FORMAYI HAKETMEYENLERE VERMEYECEĞİM"
"Bu formayı haketmeyenlere bu formayı hiçbir zaman vermeyeceğim" ifadelerini kullanan Fatih Terim, "Sağlık kurulundaki doktorlara oyunculara alet olmadıkları için de teşekkür ediyorum. Kamplardaki, antrenmanlardaki ve soyunma odalarındaki hadiselerde eğer çıkıp oyuncuları göndermeye kalkarsak bu ülkede oyuncu kalmaz. Onlar da hata yapacak. Benim tavrım insanı kazanmaktır. İster babalar ayağa kalksın, ister anneler röportaja gitsin bu böyle. 8 sene önce şampiyona devam ederken, bize reva gördüğünüz şeye bakın. Bize verilen mesaj şu. Kampta bunlar oldu; ama biz bir şey yapmadık. Kampımızda olsa müdahele etmez miyiz? Ederiz. Kimsenin tırnağına zarar gelsin ister miyiz? Siz bunu neden yapıyorsunuz, bilmiyoruz. Oyuncumda yaptığı tahribata çok üzülüyorum. Bende tahribat yapmaz öylelerinin yazdıkları. Kimin ne olduğunu bildiğim için. Konuyu kapatıyorum. Çocuğa yazık etmeyin" diyerek basına tepkisini sürdürdü.
Doğruyu aradığını kaydeden Fatih Terim, basın mensuplarına eleştirilerini sürdürürken, "Sizin bizi hazırlamanız gerekirken, siz bizi eksiltiyorsunuz. Gidiyoruz, gelin diye bağırıyorsunuz. Ben de ne yapacağımı şaşırdım. Bu ülkenin kulüp bazında sevindiklerine bakın. Beni sevmeyebilirsiniz. Ama gerçekleri yazın. Hadise olmuş mu? Evet. Ancak zamanlaması bu mudur? Rakip takım teknik direktörleri bunlarla mı uğraşıyor? Siz manüpülasyonla bir şeyler mi yapıyorsunuz? Nelerin kimler tarafından yapıldığını herkes biliyor.
Bu açıklamalardan sonra, "Teknik konularda bir sorunuz var mı" diye soran Terim, salondan yanıt gelmeyince, "Demek ki siz bu olay için gelmişsiniz" ifadesini kullandı.

"O ZAMAN BENİ ÇARMIHA GERİN"
Milli Takım'a gelmesi gündemde olan ancak daha sonra çağrılmayan Kaan Ayhan konusuna da açıklık getiren Fatih Terim, "Kaan'ın babası, Abdullah Ercan'ı aramıştır. Oğlunun başparmağında hadise olduğu söyledi. Sizler babaları aramaya alışkansınız. Gidin bunu da sorun. Adres veriyorum. Ben bir insana; ricayla, Türk Milli Takımı formasını vereceksem, o zaman beni çarmıha gerin. Bu forma bizim, bu ülkenin, dünyanın her yerindeki Türklerin forması. Bunu isteyenler giyecek. Alırsanız beni bu görevden, başkaları nasıl bakarsa baksın. Bu formayı sevenler, üzülenler giyecek" dedi.
Hakan Çalhanoğlu konusuna da değinen Terim, "Kulüp doktoru oynayamaz diye haber gönderdi. Buna karşın ben doktorlarımın da raporuyla onu oynattım. Volkan neden gelmedi? Volkan'ı alan da almayan da benim. Volkan maçtan önce ayağım kopsa da oynarım dedi. Ama maçta sakatlandı ve sonra oynayamayacak duruma geldi. Bunların hepsini açıklayacak mıyım? Ben bunları açıklamadığım için Fatih Terim'im. 25-30 seneyi bir tahlil edin. Taraf olarak. Bize çıkarttırmayın faksları, e-mailleri. Gazeteci araştırmacıdır. Acaba kim tercih edilecek? Tercih sebebi eğer oralarsa, biz mi tercih edileceğiz. Gökhan'ı da oynatıp oynatmayacağımdan çok emin değilim. Dünkü antrenmandan sonra odasından hüngür hüngür ağladığı haberi geldi" diye konuştu.
"Çok çok iyi bir takımla oynayacağız" diyen Terim, "Hollanda'yı yenmek, bir takım için özgüven kazandıran bir olay. Uzun zamandır birlikte oynuyorlar. Oyuncularıma güveniyorum, oyuncularımın işin bilincinde olduğuna kanaat getirmiş durumdayım. Görüyor hissediyorum. İnşallah iyi bir netice alacağız" diye sözlerini bitirdi.