Fatih Terim’den Finlandiya maçı öncesi uyarı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, yabancı kuralıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Öyle kurallar hemen getirilip, hemen kaldırılamaz" dedi.


2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri I Grubu 5. maçında Finlandiya ile karşılaşacak olan Türkiye A Milli Futbol Takımı maç öncesi basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına Deniz Türüç, Olcay Şahan, İsmail Köybaşı ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim katıldı.
Uzun bir aradan sonra nispeten sakin bir ortamda bir araya geldiklerini ifade eden Fatih Terim, Finlandiya'nın 1 puanı olmasına rağmen iyi defans yaptığını dile getirdi. Terim, “Açıkçası beklediğimiz maç şöyle olabilir. Öyle geçeceğini umut ediyorum. Belki Finlandiya'nın 1 puanı var ama kaybettikleri maçlara bakacak olursak Hırvatistan'a 1-0, İzlanda'ya 90+6'da yedikleri gollerle yenildi. Defans yapan bir takımla oynayacağız. O yüzden çok dikkat etmeliyiz” dedi.
“Antalya seyircisinin desteğiyle arzulayan bir milli takımın sahada olmasını bekliyoruz”
Maçta Antalya seyircisinin desteğiyle isteyen ve arzulayan bir milli takımın sahada olmasını beklediğini dile getiren Terim, “Kazandığımızda ve kaybettiğimizde neler olabileceğinin bilincinde oyuncularımız. İnanıyorum ki kaybettiğimiz maçlardaki puanları telafi etmek için iyi olacaktır. O felsefeyle çıkacaklar maçlara. İyi oynayarak 3 puan almak istiyoruz. Rakiplerimiz de kendi aralarında neler yapıyor ona bakacağız. Kağıt üzerinde bakıldığı zaman İzlanda'ya deplasmanda kaybettik. 20 maçta 2 kez kaybettiğimiz bir takım olduğumuz için Ukrayna’ya 2 puan kaybedince infial oluştu. Kazanmayı ön plana alan bir milli takım olacak yine. Kazanıldığı ve kaybedildiğinde neler olabileceğini bilecek kadar bilinçli oyuncularımız var. Saha içerisindeki numaraların çok farkı yoktur. Felsefenin her zaman önemli olduğunu ifade ediyorum. Ben tercihimi 90’larda yaptım; yine hücumdan yana olacağız” şeklinde konuştu.
amkspor.sozcu.com.tr