EURO 2016 kadrosunda yer alan ancak hiç forma giyemeyen Hayrullah Akyüz, 152 bin Euro prim aldı.Milli Takım, EURO 2016'da büyük hüsran yaşarken, Türkiye açısından turnuvaya performans değil, prim tartışmaları damga vurdu.
İZLANDA'DAN FAZLA ALDI

Katılım payı olarak bile Avrupa'nın birçok dev ülkesinin şampiyonluk ödülünden fazla prim alan Milliler'de ne elemelerde ne de turnuvada 1 dakika bile forma giymeyen Adanaspor kalecisi Hayrullah Akyüz tam 152 bin euro prim aldı.
Bu para ise şu anda EURO 2016'da herkesin hayran bırakan İzlandalı futbolcuların alması beklenen primden çok daha fazla... İzlandalı futbolculara 80 bin euro prim dağıtılması bekleniyor.

KULÜBÜNDEN ALDIĞI PARADAN FAZLA

Geride kalan sezonda Adanaspor forması giyen 22 yaşındaki eldiven, 1-1 biten Hollanda deplasmanı ve 1-0 kazanılan Kazakistan deplasmanı nedeniyle 13 bin dolar (38 bin TL), Çek Cumhuriyeti ve İzlanda galibiyetleri nedeniyle de 140 bin Euro (451 bin TL) prim kazandı. Hayrullah bu maçlarda 1 dakika bile oynamadan servet gibi para kazandı.

Zira, Hayrullah geçen sezon 31 maçta forma giydiği Adanaspor’dan yıllık 200 bin lira kazanabildi!
Böylece yıllık kazancının iki katından fazlasını (490 bin TL) üç maçın kadrosuna çağrılarak kazandı!kralspor.ensonhaber.com