NTVSpor18 Haziran 2016 - 00:14


Avrupa Şampiyonası D Grubu ikinci maçında İspanya'ya 3-0'lık skorla boyun eğen Milli Takımımız'da Fatih Terim, karşılaşmayı ve tribünlerden Arda Turan'a yükselen protesto seslerini değerlendirdi.
Türkiye Futbol Direktörü Fatih terim, İspanya maçını değerlendirirken, "Açıkçası İspanya başka bir seviyenin takımı. Ama bir 30 dakika adına konuşabiliriz. Ondan sonrasi için çok konuşacak şeyimiz yok. İspanya'nın ne kadar güçlü olduğunu tekrar söylemeye gerek yok. İlk yarım saat yolunda giden her şey, 2 tane şahsi oyuncu hatasıyla, aleyhimize döndü. Bir tanesi inanılmazdı. Tam işi karşılıklı dengeye getirdik derken gol yedik. Ondan sonra zaten 2. yarının başında bir ofsayt golü var. Ondan sonra oyun koptu. 1-0 herhangi bir ümitsizliğe ***ürmez. 2. gol bizim için yıkım oldu. İspanya'ya karşı yakaladığınız her pozisyonu atacaksınız mümkünse de zor gol yiyeceksiniz." dedi.

REVİZYON SİNYALİ
Alınan kötü sonuçlarla ilgili olarak revizyon sinyali veren Fatih Terim, "Benim futbolculuk hayatımı, karakterimi yapımı bilenler bilirler ki, terkeden bırakan vazgeçen bir adam hiç olmadım. Maalesef bugün oyun içerisinde kabullenmişlik, terketme bırakma gibi bir gidişat vardı. Hoşuma gitmedi. Tüm samimiyetimle takımım adına ve kendim adına özür diliyorum. Ancak burada ne olursa olsun, bunu böyle yarım bırakmayıp kabüllenen bir takımın nedenini Çek maçından önce soracağız. Bizi beğenen beğenmeyen herkesi bizi son maçımızda desteklemelerini istiyorum. Ancak şunu bilmeliler ki bırakan terkeden kolay vazgeçen bir takım görüntüsü varsa bunun gereğini yapacak olan da benimdir. Bunun gereğini yapacağım kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı.
ARDA TURAN'A PROTESTO İÇİN NE DEDİ?
Arda Turan'a yapılan protestoları değerlendirmesi istenen Fatih Terim, "Güzel değil, hoş değil. Hiç bir oyuncumuza teknik adamımıza olmasın. Bir çok şeyi tekrar gözden geçirmemiz lazım. Daha sakin daha olgun, mesela günün mana ve önemini Es-Es Bandosu ortaya koydu. Keyfini çıkarın diyoruz ama çıkaramıyoruz. Büyük beklenti olan milli takımdan beklenen sonuç gelmeyince tepki oldu. Bunun gereğini yapacağımdan kimsenin şüphesi olmmasın." ifadelerini kullandı.
euro2016.ntvspor.net