Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 1-0 yenilgiyle tamamlanan Hırvatistan maçını değerlendirirken, "Biz bitti demeden bitmez demek için, önce başlamamız lazım" dedi.
Hırvatistan maçını değerlendiren Fatih Terim, "İlk yarı için iyi oynadığımızı söyleyebiliriz ama ikinci yarı için söyleyemem. Biz bitti demeden bitmez demek için önce başlamamız lazım. İyi başlayamadık. Kabul edelim ki çok çok iyi bir takımla oynadık. İlk yarı kötü bir zamanda gol yedik. İlk yarı iyiydik. En ciddi gol pozisyonunu da biz bulduk. Bir faul beklentisindeyken Modric'in güzel golü geldi." dedi.
İkinci yarı iyi oynayamadıklarını dile getiren Terim, "Henüz turnuva bitmedi. 2 tane daha maçımız var. Ülke olarak bilmeliyiz ki; buraların seviyesi bu. İlk 45 dakikada yüzde 50-50 oynayan, rakibe de direnen bir takımımız vardı. Sonra yorulmalar, güç dengesi aleyhimize işledi. İlk yarıyı mağlup kapattık. Şimde İspanya maçına hazırlanacağız. Buradan çıkaracağımız dersler bu." ifadelerini kullandı.
"İLK YARI ÇATA ÇAT BİR MAÇ OLDU"
Maç sonrası basın toplantısında da konuşan Fatih Terim, "Hırvatistan'ı tebrik ederek başlamak istiyorum. İlk yarı açıkçası iyi bir maç oldu. Çata çat bir maç oldu. Ama Hırvatistan bizden daha iyi oynadı. İlk yarı en net gol pozisyonunu biz bulduk. 2. yarı özellikle 60'dan sonra fiziki düşüş bizim için bilinen bir şeydi. 2. yarı bizden daha iyi oynadılar. Cevap vermeye çalıştık. Oyuncu değişikliklerimiz maalesef istediğimiz sonucu vermedi. Biz bitmedi demeden bitmez demek için başlamalıyız." dedi.
Hırvatistan'ı öven ve "Daha önce buradan çıkarlarsa çok başka yerlere gider demiştim." diye konuşan Terim, şöyle devam etti,"Onlara direnmeye çalıştık. Bu seviyelerde daha fazla ders çıkarmalıyız. Bazen yaptığınız değişiklikler mantıklı görünse de pratikte doğru olmuyor. İki tane daha maçımız var. Şansımızı kovalayacağız. Biz turnuvalara maalesef iyi başlayamıyoruz. Üzgünüm ama, buradan dersler çıkaracağız."
Türk milli takımının oynadığı bir oyun olduğunu söyleyen Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, "Bir oyun düzeni, anlayışı var. Bugün açıkçası şaşırtan bir şey yok. 2. yarı bu kadar daha dağınık oynayacağımızı beklemiyordum. Daha az pas hatası yapmayı bekliyordum. Taktiksel açıdan iki taraf da birbirini biliyor. İlk yarı hücumda ek*** kaldığımız söylenebilir. 2. yarı defansif bazı hatalarımız vardı. Bundan sonraki maçlar için çıkaracağımız dersler; 1 kolay top kaybını önlemeliyiz. 2 daha çok mücadele etmeliyiz. " ifadelerini kullandı.
Hakan ve Arda gibi oyuncuların performaslarının çok önemli olduğuna vurgu yapan Terim, "Bugün biraz onlara daha fazla ihtiyacımız oldu. Bundan sonra da olacak. Biz takım olarak bakıyoruz. İsim sayarsak, Cenk ve Ozan'ı bir kefeye koyarsak, hepsinden beklendim daha yüksekti. Hep beraber önemli oyuncularımız iyi oynadığında sorun yaşamıyoruz. Daha maçlarımız var. " sözleriyle umutlu konuştu.

euro2016.ntvspor.net