Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Alman Kicker Dergisi'ne verdiği röportajda önemli mesajlar verdi. 2008 Avrupa Şampiyonası'nda elde edilen üçüncülük yeterli olmayacağını söyleyen Terim, Almanya'da oynayan Türk oyuncular için övgü dolu sözler kullandı.

11 Mayıs 2016 15:49 NTVSpor.net


Fatih Demireli - Fransa'da düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi Kicker Dergisi'ne kapsamlı bir röportaj veren Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, önemli açıklamalarda bulundu. Terim, Avrupa Şampiyonası için umutlu konuşurken, hedefleri yüksek koydu.
İşte Terim'in öne çıkan açıklamaları…
"KOLAYCILIK OLUR"

"Türk Futbolunu iyi tanımak gerekiyor. Türk futbolcularını anlamak ve onları disiplinle yaklaşmak gerekiyor. Onlara uygun bir sisteme adapte etmeniz gerekiyor. Bunun için de bir hisse ihtiyacınız var. Benim uzman bir ekibim var. Bu yüzden Türk Futbolu sadece Fatih Terim demek kolaycılık olur." "İmparator bana takılan bir lakap. Bu lakabın üstümde yarattığı bir baskı var. Ama bana gurur da veriyor çünkü her zaman çok yoğun çalıştım."
"2008 ile bugün arasında büyük farklar oluştu. Ben hocalık anlamında çok şey öğrendim bu süreçte. 2008'de elde ettiğimiz üçüncülük bana yeterli gelmiyor. Gelişimimizde bir sınır yok. Hala öğreniyoruz, öğreneceğiz."
"ALMANYA İLE FİNAL OYNAMAK İSTERİM"

"2016 için beklentilerimiz yüksek ama imkanlarımız sınırsız değil. Ama yine de başarı istiyoruz, bunu hepimiz istiyoruz. Çok çalışacağız ve takım halinde iyi işlersek hiç bir şey imkansız değil. Ben gerçekçi biriyim, hayalci biri değilim ve iyi bir derece alacağımıza inanıyorum. Almanya ile finalde oynamak isterim." "Arda bizim yıldızımız. Başarılarıyla ilgili konuşmaya gerek yok. Ama tek yıldızımızın Arda olduğunu söylemek de yanlış olur. Bir çok güçlü oyuncumuz var. Takımdaki yetenekli isimler kendilerini önümüzdeki yıllarda ispatlayacak."
"BUNDESLIGA BİZİM SERVETİMİZ

"Bundesliga bizim servetimiz. Süper Lig'ten farklı bir kültüre sahip. Oradaki genç oyuncuların harika bir gelişimi var. Bu da bizim takımımızı farklı kılıyor. Bir çok oyuncu radarımızda, hepsini izliyoruz. Elimizde sadece Almanya'dan değil, İsviçre, Avusturya, Hollanda ve Fransa'dan da oyuncuların listeleri var. Kadroda bir sürpriz olabilir."

AYTAÇ SULU KONUSU

"Aytaç Sulu da gündemde ama henüz bir karar vermedik. Her oyuncuyu izliyoruz. Nuri Şahin uzun süre oynamadı, onun çok iyi bir karakteri var, çok severim ve çok yetenekli ama onunla ilgili de henüz karar vermedim." "Avrupa Şampiyonası'ndan sonra Avrupa mı? Neden olmasın? Ama önce Milli Takım'la başarılı olmak istiyorum."


ntvspor.net