2 Eylül 2015 22:35 NTV Spor ve AjanslarTürkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile oyuncular Oğuzhan Özyakup ile Serdar Aziz, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde oynanacak Letonya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Bu tarz kader maçlarını hep oynadıklarını söyleyen Terim, "Çok şükür çoğundan da alnımızın akıyla çıktık" dedi.
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda Letonya ile yapacakları maç da dahil kalan 4 karşılaşmayı kazanıp Avrupa Şampiyonası finallerinde yer almak istediklerini söyledi.
Karşılaşmanın oynanacağı Konya Büyükşehir Belediyesi Torku Arena Stadı'nda düzenlenen ve milli futbolcular Oğuzhan Özyakup ile Serdar Aziz'in de katıldığı basın toplantısında konuşan Terim, Letonya ile grupta oynadıkları ilk maçta özellikle mücadelenin ilk dakikalarında buldukları pozisyonları değerlendiremediklerini belirtti.
Letonya karşısında kazanarak 6 Eylül Pazar günü Hollanda ile yapacakları maça konsantre olmak istediklerini kaydeden Terim, "Letonya ile yaptığımız ilk maçta çok iyi oynadığımızı söyleyemeyiz. Birçok gol pozisyonu bulduk, ama olmayınca olmuyor. Oyuncularımın işi o raddeye getireceğini düşünmüyorum. Grupta oynadığımız ilk maçlar çok lehimize gelişmedi. Ümit ediyorum ki, kalan 4 maçımızı da kazanıp Avrupa Şampiyonası'nda oluruz" ifadelerini kullandı.
Terim, Letonya ve Hollanda maçlarında iddialı olduklarını ve oyuncularının bu maçlardan alnının akıyla çıkacağını vurguladı. Futbol hayatı boyunca birçok kader maçı oynadıklarını dile getiren Terim, "Bu tarz kader maçlarını hep oynadık. Çok şükür çoğundan da alnımızın akıyla çıktık" değerlendirmesinde bulundu.
Terim, milli futbolcu Arda Turan'ın Barcelona'da forma giyememesinin takıma etkisinin sorulması üzerine, "Arda'nın durumu bildiğimiz bir şeydi. Barcelona'da oynamaması değil, sakatlığı bizi zor duruma soktu. Arda bu maç için hazır ve oynamak istiyor. Buradan Barcelona'nın hocası Luis Enrique'ye ve doktoruna da teşekkür etmek istiyorum. Sakatlığına rağmen Arda'yı buraya gönderdiler ve bizim tedavi etmemize izin verdiler" dedi.
Beşiktaşlı futbolcu Cenk Tosun'un aday kadroya alınmamasıyla ilgili de Terim, "Cenk Tosun'un çok çalışması gerekiyor. Daha istikrarlı olmalı. Yoksa bizim milli takımlarımızda oynamış Cenk Tosun'u bir kenara bırakmayı düşünmedim. Öyle seçim yaptım. Bu onu unuttuğumuz anlamına gelmez" diye konuştu.
OĞUZHAN: GOLÜ ERKEN BULARAK 3 PUANI İSTİYORUZ
Milli futbolcu Oğuzhan Özyakup, Letonya karşısında golü erken bularak 3 puanı almak istediklerini kaydetti.
Rakipleriyle deplasmanda oynadıkları maçta golü erken bulamadıkları için çok zorlandıklarını anlatan Özyakup, "Maçta golü erken bularak, 3 puanı almak istiyoruz" şeklinde konuştu.
Ay-yıldızlı futbolcu Serdar Aziz ise Letonya'nın çok sert oynadığını ve iyi mücadele ettiğini dile getirerek, "Bizim de etkili oyuncularımız var. İlk maçta golü erken bulsaydık, maç daha farklı olabilirdi. Yine aynı rakibe karşı oynayacağız. Maçta, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Onlardan daha iyi oynayıp, golü erken bularak, 3 puanı almak istiyoruz" şeklinde konuştu.