Apple'ın WWDC 2016'da duyurusunu gerçekleştirdiği iOS 10'un, sistem uygulamalarını kaldırmaya izin verdiği sanılıyordu. Ancak, iOS 10'un aslında bu uygulamaları silmediği ortaya çıktı!


Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği WWDC 2016 etkinliğinde mobil cihazları için yeni işletim sistemi iOS 10’un duyurusunu gerçekleştirdi. Birçok yeniliği beraberinde getiren iOS 10’un en beğenilen özelliklerinden birisi, kullanıcılara kullanmadıkları sistem uygulamalarını silmeye izin verir
iOS 10 Beta sürümünde sistem uygulamalarının silindiğini gören kullanıcılar, bu konudan çok memnun oldular. Ancak, işin aslının gerçekten öyle olmadığı ortaya çıktı.
Sadece uygulama kısayolları kaldırılıyor!

iOS 10 üzerinde herhangi bir sistem uygulamasını kaldırmak istediğinizde (Borsa uygulaması gibi ) normal uygulama silme işlemini uyguluyoruz ve uygulama ortadan kayboluyor. Ancak, komple silindiğini sandığımız bu uygulamanın aslında sadece kısayolu ana ekrandan kaldırılıyormuş.
14 Haziran
Federico Viticci @viticci

@rjonesy Not clear yet.


Takip et

Martin Gordon @gordonmb

@viticci @rjonesy This is what happens when you tap a mailto link: pic.twitter.com/uRoWTVX8MR
01:20 - 14 Haziran 2016 · Midtown South, Manhattan, United States
Mail uygulamasını silen bir kullanıcı, bir e-posta linkine tıkladığında Mail uygulamasının geri yüklenmesi için App Store'a yönlendirildiğini belirtiyor. Ancak, işin tuhaf olanı App Store'a girdiğinizde sildiğiniz sistem uygulamasıtekrar indirilmeden doğrudan aktif hale geliyor.
Bazı kişiler iOS 10'un geliştirici sürümünde olduğu için uygulamaların tamamen silinmediğini söylerken, bazıları ise Apple'ın iOS 10'da tamamen böyle devam ederek sadece kısayolları kaldıracağını düşünüyor.