HTC Alpine ve HTC Ocean Note Özellikleri Doğrulandı

Tayvan merkezli üretici HTC'nin yeni akıllı telefonları hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Son olarak HTC Alpine ve HTC Ocean Note'un teknik özellikleri ortaya çıktı.


Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC, akıllı telefon pazarında etkin kalmak için yeni model duyurularını yapmaya hazırlanıyor. Tayvanlı şirket bu kapsamda, MWC 2017 ve CES 2017 fuarlarından arasında 12 Ocak tarihinde bir tanıtım etkinliği düzenleyeceğini resmi olarak açıklamıştı. HTC'nin yeni akıllı telefonları hakkında bazı spekülasyonlar ortada dolaşıyordu, ancak resmi tanıtım etkinliğine sadece iki gün kala bu yeni telefonlardan ikisi hakkında daha fazla detay ortaya çıktı.

12 Ocak tarihi, HTC Alpine (HTC U Play), HTC Ocean Note (HTC U Ultra) ve HTC E66 (HTC X10) akıllı telefonların duyuru tarihi olması açısından HTC için önemli bir gün.
İşte şu ana kadar bildiğimiz şeyler:
HTC U Play


HTC U Play, 5.2-inç Full HD ekran ve 3GB RAM, 32GB dahili belleğe ve Helio P10 yonga setinr sahip olan orta seviyede bir akıllı telefon özellikleri sunuyor. HTC U Play'in arka kamerası, ön kamerası gibi 16MP çözünürlük sunuyor.

HTC U Play'in bataryası 2.500 mAh kapasiteye sahip ve cihazın ön tarafında bir de parmak izi tarayıcı sensör bulunuyor.
HTC U Ultra


HTC Ocean Note kod adını duyduğumuzda güçlü bir akıllı telefonu çağrıştırmıştı. Görünüşe göre HTC'nin 12 Ocak'ta tanıtacağı amiral gemisi akıllı telefonu HTC U Ultra olabilir.
HTC U Ultra, 6 inç büyüklüğünde Quad HD ekrana ve yeni nesil 10nm Snapdragon 835 yonga setine sahip olacak. LG ve Samsung'un MSM8998 yonga setine sahip ilk cihazlaru sunması bekleniyordu ancak HTC'nin Kore şirketlerinden bir adım önde olduğu görülüyor.

HTC U Ultra, 4GB RAM, 64GB dahili depolama alanı ve 24MP + 13MP dual arka kameraya sahip olacak. Cihazın ön kamerası ise 16MP çözünürlük sunuyor. 4.000 mAh bataryaya sahip olan cihazın parmak İzi tarayıcısı ise telefonun arka kısmında yer alıyor.
Tıpkı HTC U Play gibi HTC U Ultra'da da 3,5 mm'lik bir ses çıkışı bulunmuyor.
HTC One X10


HTC U serisi cihazların aksine, HTC X10 aslında eski 3.5 mm ses çıkışı ile geliyor. 5.5 inç ekrana sahip olan HTC One X10, Mediatek'in Helio P10 yonga setinden güç alıyor.
Çok kötü bir yıl geçirdikten sonra HTC, ayakta kalabilmek için her şeyi doğru yapmak zorunda kaldı ve umarız biraz şüpheli de olsa bu zaman dilimi Tayvanlı şirket için iyi bir yılın başlangıcı olur.