HTC 10 Güncelleme Aldı

HTC tarafından geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan HTC 10 için satışa çıkmasa dahi yeni bir güncelleme yapıldığı belirtildi.

HTC markasının yeni amiral gemilerinden olacak HTC 10 satışa çıkmadan güncelleme aldı. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda firmanın telefon ile ilgili yeni bir güncelleme yaptığı öğrenilirken özellikli kamera için geliştirmelerin yapıldığı belirtildi.
Kamera üzerinde yapılan iyileştirmelerde düşük ışıkta daha net bir görüntü alması amaçlanırken bu konuda güncelleme ile birlikte iyileştirmenin başarılı bir şekilde yapıldığı belirtildi. Çekilen fotoğrafların iyileştirilmesi, lazer otomatik odaklanma gibi çeşitli özellikler geliştirilirken HTC bu konuda oldukça iyi bir performans sunuyor.
Özellikle cihazla bulunan HDR özelliği sayesinde ışığa karşı cihaz oldukça hassas duruma getirilirken ışık hassaslığı sayesinde düşük ışıkta dahi kişiler kolay bir şekilde görüntüler elde edebiliyor.
Tanıtım yapıldıktan sonra büyük ilgi gören telefon modelinin özellikleri ise şöyle;
5.2 " Quad HD LCD ekran
Snapdragon 820 işlemci
4 GB RAM
64 GB’a varan depolama
microSD desteği ile 2 TB’a kadar yükseltme
lazer otofokus
RAW desteği
4K video kayıt
Pro kamera modu,
12 MP UltraPixel 2 arka kamera
5MP ultra geniş lens
3,000mAh batarya
Android 6.0 Marhsmallow
Parmak izi sensörü
USB Type-C
Cihaz özellikleri ile yüksek donanımlı bir şekilde kullanıcılara sunulurken özellikle satışa sunulduktan sonra kullanıcılar tarafından ne kadar rağbet göreceği merak ediliyor.