OPTİK OCR TARAMA PROGRAMI

Readiris Corporate , resimler üzerindeki yazı ve diğer grafikleri birbirinden ayırır ve kullanımınıza sunar. Örneğin bir gazete sayfasında gördüğünüz uzun bir haberi veya makaleyi resimleriyle birlikte kopyalayıp internet sitenizde yayınlamak istiyorsunuz, ya da word, text, excell, pdf gibi formatlara çevirip bilgisayarınıza kaydetmek istiyorsunuz, işte ocr programlar bu işlemleri rahat bir şekilde yapmanızı sağlıyor. Normalde oturup saatlerce yazıyı yazmakla ve makaledeki resimleri kopyalayıp hazırlamakla uğraşacaksınız. Tüm makaleyi okuyup yeniden yazmak sanırım işkence gibi gelecektir Belki de faks şeklinde gelen, ya da bilimum kağıt formatları şeklinde gelen dökümanlarla uğraşıp onları bilgisayar ortamına aktarmakla görevli olduğunuz bir işe sahipsiniz. Bu kağıtlar üzerindeki yazıları yeniden yazmanıza gerek yok, benim tavsiyem Readiris gibi bir ocr programı edinmeniz. Bilgisayar ortamına yazı şeklinde aktarmak istediğiniz dökümanları, tarayıcınızda 300 dpi olarak taratın ve resim olarak kaydedin. Gerisini OCR programları halledecektir. İsterseniz gelin şiimdi bu programla neler yapabilirsiniz onları görelim;

Tarayıcıda tarattığınız yazılarınızı istediğiniz format’da bilgisayaranıza kaydedebilirisniz.
Tarayıcı (Scanner) üzerinden taradığınız dökümanlarınızı Türkçe dahil toplam 120 dilde OCR algılaması yapar.
OCR algılamayla daha önceden yazılmış dökümanları tekrar klavye ile yazmak durumunda kalmazsınız. Readiris dökümanınızdaki yazı ve resimleri algılar, bilgisayar ortamında düzenlenebilir dökümanlar haline dönüştürür. ABBYY FineReader programının en ciddi rakibi olan Readiris yeni özellikleri ile FineReader programının sollayacak gibi görünüyor..

Anahtar Özellikler
Dökümanlarınızı anında elektronik ortama transfer eder.
PDF dosyalarınızı normal Text dosyasına dönüştürür.
Dökümanın genel görünüşünü korur.
PDF, Excel, Word, HTML dosyalarını kolayca oluşturur.
Verilerinizi en uygun dijital formatta paylaşmanızı sağlar
Birden fazla sayfayı aynı işlemde algılar.
Türkçe dahil toplam 53 Farklı Dilde Kartvizitleri Tarar ve Algılar.
Kartvizitlerinizi Türkçe dahil toplam 56 farklı dilde algılatın.
Algılanan dökümanı resimleri ve yazıları bozmadan bilgisayarınıza Word yada başka bir editör dökümanı olarak aktarır. Değiştirilebilir yazı karakterleri haline dönüştürür.
Dökümanınızı Anında Web sayfasına ve PDF dökümanına çevirir.
Photoshop Plug-in’i olan bütün scanner ve tarayıcıları destekler.
Saniyede 1000 karaktere kadar tarama hızına sahiptir.
Dökümanınızı Anında Web sayfasına ve PDF dökümanına çevirir.
Photoshop Plug-in’i olan bütün scanner ve tarayıcıları destekler.

Readiris 10 Yeni Özellikler
- OCR doğruluğında 30% artış!
- Elle yazmaktan 200 kat daha hızlı!
- Kullanıcı ekranında Sezgisel ve akılcı dizayn, herkes çok rahat kullanabilir.
- Çok yönlü PDF oluşturma.
- Daha fazla dış veriye dönüştürme seçeneği ve uygulama uyumluluğu.
- Büyük harfle yazılan el yazılarını algılama özelliği
- Yeni barkodları algılama
- Jpg 2000 Okuma
- Ve Daha Fazlası!

Readiris 11 Yeni Özellikler
- Yeni Sürümle Gelen Dil Desteği 120 Dil Olmustur..
- Yeni Eklenen Diller : Moldovan, Bosnian (Cyrillic and Latin), Tetum, Swiss-German and Kazak
- For each language, I.R.I.S. develops its own in-house dictionary built for better integration and faster recognition.
- Programın ara yüz olarak 21 adet dil eklenmiştir yeni diller (Arabic, Brazilian, Bulgarian, Catalan, Chinese, etc.)
- En güçlü OCR yazılımdan beklediğiniz herşey
- Uygun mesafe taraması modu
- Desteklediği Resim Formatlarından (JPEG, BMP, TIFF, etc.) ve PDF dosyaları haricinde DjVu ve JPEG 2000 dosya türlerinide desteklemektedir..
- Tablo Destekli Dokumanlarda sorunsuz tablo olusturma
- Güçlü PDF Desteği PDF Dosyası Olusturma ve Diğer Word,Excel ve PDF Dosyalarını Düzenleme Desteği..
- Barkod Tarama Desteği
- Sezgileri kuvvetli ve daha fazla işlevsel kullanıcı arayüzü
- OpenOffice ve StarOffice 8 dosyalarını açabilme
- Hızlı Okuma ve Doğrulama özelliği
- WordML ve SpreadsheetML Desteği.
- Word, Excel, Acrobat (PDF), Internet Explorer (HTML), Microsoft’un yeni WordML ve SpreadsheetML dosyaları arasında format değişikliği yapabilme..
- Kolay kullanım için kısayol butonları

Desteklenen Scanner - Digital Kameralar
Acer, Agfa, Black Widow, Brother, Canon, Compaq, Epson, Escom, Fujitsu, Genius, HP, Kodak, Lexmark, Logitech, Microtek, Mustek, Niscan, Primax, Ricoh, Silitek, Tamarack, Umax, Visioneer, Xerox, Yellow Dragon etc. and all other Twain compliant devices.
Digital Cameras supported: Canon, Casio, Fuji, HP, Kodak - All TIFF and JPEG formats generated by digital cameras are recognized.

Desteklenen Diller
American English, British English, Afrikaans, Albanian, Aymara, Balinese, Basque, Bemba, Bikol, Bislama, Brazilian, Breton, Bulgarian, Byelorussian, Catalan, Cebuano, Chamorro, Corsican, Croatian, Czech, Danish, Dutch, Esperanto, Estonian, Faroese, Fijian, Finnish, French, Frisian, Friulian, Galician, Ganda, German, Greek, Greenlandic, Haitian (Creole), Hani, Hiligaynon, Hungarian, Icelandic, Ido, Ilocano, Indonesian, Interlingua, Irish (Gaelic), Italian, Javanese, Kapampangan, Kicongo, Kinyarwanda, Kurdish, Latin, Latvian, Lithuanian, Luxemburgh, Macedonian, Madurese, Malagasy, Malay, Maltese, Manx (Gaelic), Maori, Mayan, Minangkabau, Nahuatl, Norwegian, Numeric, Nyanja, Nynorsk, Occitan, Pidgin English, Polish, Portuguese, Quechua, Rhaeto-Roman, Romanian, Rundi, Russian, Samoan, Sardinian, Scottish (Gaelic), Serbian, Serbian (Latin), Shona, Slovak, Slovenian, Somali, Sotho, Spanish, Sundanese, Swahili, Swedish, Tagalog, Tahitian, Tok Pisin, Tonga, Tswana, Turkish, Ukrainian, Waray, Wolof, Xhosa, Zapotec, Zulu, Bulgarian - English, Byelorussian - English, Greek - English, Macedonian - English, Russian - English, Serbian - English, Ukrainian - English, Arabic (Readiris Pro 11 Middle-East only), Farsi (Readiris Pro 11 Middle-East only), Hebrew (Readiris Pro 11 Middle-East only) - Simplified Chinese (Readiris Pro 11 Asian only), Traditional Chinese (Readiris Pro 11 Asian only), Japanese (Readiris Pro 11 Asian only), Korean (Readiris Pro 11 Asian only).
http://turbobit.net/cp9dyost6ixe.html