Fenerbahçe'nin tecrübeli file bekçisi Volkan Demirel, Galatasaray derbileriyle ilgili tecrübelerini özellikle yeni gelen ve ilk kez derbiye çıkacak arkadaşlarına aktarırken, kimsenin rehavete kapılmamasını istiyor.

İşte Volkan'ın takımdaki futbolculara yönelik söylemleri:


DAHA SERT OLUP AYAKTA KALMALIYIZ

Şunu kimse unutmasın... Kimse bu maçı bize ikram etmeyecek. 2003 yılından bu yana bu derbileri oynuyorum. Galatasaray'ın en zayıf döneminde bile bu mücadeleler zorlu geçmiştir. 1999'dan bu yana kolay kazanılmış bir derbi zaferi yok. Bu maç kesinlikle diğer maçlara oranla daha sert geçecek. Diğer maçlara oranla daha sert ve ikili mücadelelerde ayakta kalan taraf olmamız lazım. Kesinlikle hakeme ya da başka bir noktaya odaklanmadan sadece işimizi yapmamız gerekiyor.

MANU MAÇIYLA KIYASLAMAYIN

Fenerbahçe taraftarı bizim 12 numaramız. Ve bu maçta ilk kez stadı tamamen dolduracaklar. Ama kimse "Biz dolu tribünlerle Manchester United'ı bile yendik, Galatasaray'ı da yeneriz" diye düşünmesin.
Mücadele etmeden asla kazanamayız. Bu karşılaşma sadece 3 puan maçı değil. Ligde Galatasaray'ın üzerine çıkıp, "Biz şampiyonluğun en büyük adayıyız" deme maçı... Bu mücadeleyi kazanmak birçok anlamda önem taşıyor. Bu derbiyi kazanırsak, taraftarımız yeniden bize inanacak ve desteğini artıracak.
25 MAÇLIK SERİ

Volkan, Kadıköy'de Galatasaray ve Beşiktaş'a karşı forma giydiği 25 karşılaşmada yenilmedi. 17 galibiyet ve 8 beraberlik yaşadı. Galatasaray'a karşı ise toplamda 30 maça çıktı. 14 galibiyet, 8 beraberlik ve 8 mağlubiyet aldı.
Kaynak: Sabah

spor.haber3.com