Fenerbahçe, pazar günü adeta sezon finalini oynayacak. Galibiyet halinde “Şampiyonluk yarışında ben de varım” diyecek, beraberlikte zirveyle puan farkı açılabilir, yenilgi durumunda Kadıköy’ün büyüsü bozulacak.


Fenerbahçe için Galatasaray maçları her zaman özeldir. Ancak pazar günü Ülker Stadı'nda oynanacak derbi 3 puandan ve prestijden daha büyük anlamlar taşıyor. Sarılacivertliler, Galatasaray'a karşı sezonun en önemli maçını oynayacak. Galibiyet dışında kalacak skorlar sarı-lacivertlilere ciddi yaralar verecek.

Fenerbahçe, ezeli rakibini mağlup ederse şampiyonluk yarışındaki iddiasını sürdürecek. Galatasaray'ın puan olarak önüne geçecek ve sarı-kırmızılı ekibi bir anlamda kaosa sürükleyecek. Taraftarların takıma olan desteği ve inancı artacak. Fenerbahçe için lig adeta yeniden başlayacak.

YARIŞTA GERİ KALACAK

BERABERLİK durumunda zirveyle puan farkının açılması söz konusu. Başakşehir kazanırsa liderle fark 10'a çıkacak. Yenilgi durumunda Kadıköy'deki 17 yıllık büyü bozulacak. Fenerbahçe, zirvenin yanı sıra Galatasaray'ın da puan olarak gerisine düşecek. Henüz 11. haftadan camianın şampiyonluğa olan inancı azalacak.

amkspor.sozcu.com.tr