Martin Skrtel: Bizim için çok önemli maç

Fenerbahçeli futbolcu Marti Skrtel, pazar günü Kadıköy'de oynayacakları Galatasaray maçı öncesi önemli açıklamalarda bulundu.


Fenerbahçe’nin Slovak defans oyuncusu Marti Skrtel, Fenerbahçe-Galatasaray maçlarının Türkiye’nin en büyük maçları olduğunu işittiğini, hafta sonu sahada olmak için sabırsızlandığını söyledi.

FB TV’ye açıklamalar yapan Skrtel şunları söyledi:

“Bizim için zor bir karşılaşma olacak hafta sonu oynayacağımız müsabaka. Ama herkes için heyecan verici bir maç olacağını düşünüyorum. Bir derbi maçına çıkacağız ve ben herkesten bugüne kadar, Türkiye’nin en büyük maçının bu maç olduğunu duydum. Bu derbide, Fenerbahçe-Galatasaray maçında ilk tecrübem olacak. Bu karşılaşmada sahada yer alabilmek için sabırsızlanıyorum. İnanıyorum ve takım halinde inanıyoruz, biz onları burada mağlup edebiliriz. Bizim için çok önemli bir maç gerçekten.

Taraftarımızın yanımızda olması, stadımızı tamamen doldurmaları bizim için sadece iyi bir durum oluşturabilir. Her oyuncu için çok daha iyi olacaktır dolu bir statta oynamak. Çünkü dolu tribünler önünde oynarken saha içerisinde kendinizi her zaman daha iyi hissedersiniz. Bu atmosferi yaşamak, o atmosferde futbol oynamak için sabırsızlanıyorum. Çünkü taraftarlarımızın neler yapabileceğini Manchester United maçında gördük. Umarım onun daha da iyisini yaparlar ve takımımıza bu anlamda da katkılardı olur.

Bu maçta gol atıp atamayacağımı bilmem zor tabii. Ama ben sahada olduğum sürece takımım için en iyisini yapmaya çalışan bir oyuncuyum. Daha önce de belirtmiştim; benim için öncelik savunma. Gol atmak benim için sadece bir artı, ekstra bir iş olur. Takımıma bu anlamda da katkı verebilirsem, tabii ki bundan da mutlu olurum. Aslında geçmişte büyük maçlarda gol atma konusunda biraz da şanslıydım. Pazar günü de gol atabilirsem benim için harika olur. Ama bu hem benim hem de takım için artı bir özellik olur, eğer bunu da başarabilirsem. Benim için esas önemlisi, bir numaralı öncelik maçı kazanmamız, 3 puanı almamız. Golü kimin attığı hiç de önemli değil. Ama gol atmalıyız.”


amkspor.sozcu.com.tr