Zirve yarışını sürdürmek açısından derbiyi muhakkak kazanmaları gerektiğini söyleyen Hollandalı çalıştırıcı Dick Advocaat, “Ezeli rakibimizi yenmemiz ve puan cetvelinde onları geçecek olmamız diğer etkenler” dedi.


Kadıköy’de pazar günü Galatasaray’ı konuk edecek olan Fenerbahçe’de Teknik Direktör Advocaat, futbolcularını bu maça motive etmek için yoğun çaba sarf ediyor. Sarı-lacivertlilerin başında ilk derbisine çıkacak olan Hollandalı çalıştırıcı, “Hem ezeli rakibimizle oynayacağız hem kazanırsak puan cetvelinde onları geçeceğiz hem de zirveyi yakalamak için önemli bir basamak. Yani bizim için bir maçtan fazlası” diyerek oyuncularını motive ediyor.

ONUN HESABI ÇOK FARKLI

Futbolcularını Galatasaray karşılaşmasına motive eden tecrübeli teknik adamın asıl hesaplarında 3 maçlık bir periyot var. Oyuncularını derbi p***olojisinden çıkarmak istemeyen Advocaat, sadece yöneticilere ve yardımcılarına bu stratejiyi anlatıyor. Hollandalı çalıştırıcı, yöneticilere, “Galatasaray’ı yenersek önümüzde Çaykur Rizespor deplasmanı ve Beşiktaş maçı var. Bu üç haftalık periyottan 9 puan çıkarırsak zirveyi yakalarız” ifadelerini kullandı.

TAM GÜN MESAİ YAPIYORLAR

Teknik Direktör Dick Advocaat ve yardımcıları Cor Pot ile Mario Been, tesislerde tam gün mesai yapıyor. İdmanlardan iki saat önce Samandıra'ya giden Hollandalı çalıştırıcı ve yardımcıları, önce kendi aralarında toplantı yapıyor sonra antrenmanı belirliyor. İdman bittikten sonra Advocaat, tüm yardımcılarıyla bir araya gelerek, rakipleriyle ilgili analiz yapıyor. Mesaiye erken başlayan teknik heyet, tesislerden en son çıkan ekip oluyor.


amkspor.sozcu.com.tr