Fenerbahçe yeni sezonda takımda kalması imkansızlaşan Diego Ribas'ın yerine düşündüğü Valencialı yıldız Sofiane Feghouli'nin menajeriyle el sıkıştı!


Geldiği günden beri istenilen verimi gösteremeyen Diego, son maçlarda ise ayağına her top geldiğinde yuhalanıyor.
Werder Bremen'de oynadığı yıllarda bonservisi için 18 milyon euro teklif edilmişti
Diego Ribas Werder Bremen forması altında Bundesliga'da harikalar yaratıyordu. 2006-2009 yılları arasında gösterdiği performans sonrası Fenerbahçe'nin de transfer gündeminde olan Brezilyalı Juventus'a gitmeyi tercih etti ama başarılı olamadı.
Bundesliga dışındaki liglerde başarılı olamadı
Juventus'ta bir yıl kaldıktan sonra yeniden Almanya Ligi'ne döndü ve bu kez Wolfsburg formasını giydi. Burada yine dikkatleri çeken Diego'yu 2011-2012'de Atlético Madrid kiraladı ve burada 30 maç oynadı. 2014'te yeniden Atlético Madrid forması giydi ancak 13 maç oynayabildi. 2014'ün ikinci yarısı ise Fenerbahçe'ye geldi.
FEGHOULİ BU KEZ TAMAM
Diego'dan verim alamayan ve o bölgede son 3 maçtır Nani'yi oynatan Fenerbahçe'de yönetim transfer çalışmalarını hızlandırdı.
Geçen yıldan bu yana istenen Sofiane Feghouli ve menajeri ile yeniden temasa geçildiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Başkan Aziz Yıldırım , Feghouli'nin menajerini İstanbul'a davet etti ve prensipte el sıkışıldı.
27 yaşındaki Sofiane Feghouli için Kulübü Valencia geçen sene 10 Milyon Euro istiyordu. Fenerbahçe 8'e kadar çıkmıştı. Ancak Zidane'a benzetilen ve hem kanatta hem de 10 numara mevkiinde başarılı olan Cezayir asıllı Fransız futbolcu Avrupa kupalarında mücadele ettiği için geçen sezon takımında kalmayı tercih edip sözleşme uzatmıştı. Ancak Valencia'daki yeni sezon Feghouli'ye yaramadı. Burada mutsuz olan futbolcu Fenerbahçe'nin teklifine daha sıcak bakıyor ve yapılan ilk görüşmenin de olumlu sonuçlandığı yeni sezonda sarı-lacivertli formayı giyeceği belirtiliyor.
Öte yandan Fenerbahçe'de transfer çalışmaları doğrultusunda Abdoulaye Ba, Meireles ve Mehmet Topuz gibi isimlerle sözleşme yenilenmeyecek.


fotomac.com.tr