Sefa Kalya’nın vefatı sonrası GFB’nin alt grubu ‘Until The Grave’in (Mezara kadar) üyeleriyle tribün liderliği için çıktığı öne sürülen silahlı kavgada tam 5 kişi yaralandı. İki grup da ‘Bizimle ilgisi yok’ açıklaması yaptı

Kadıköy, F.Bahçe-Mersin İY maçı öncesi adeta Teksas'a döndü. Genç Fenerbahçeliler (GFB) lideri Sefa Kalya'nın vefatı sonrası bu grubun diğer parçası 'Until The Grave'in (Mezara kadar) üyeleri arasında çıktığı iddia edilen silahlı kavgada kan döküldü. Olay şöyle gelişti: Saat 18.00 sıralarında F.Bahçe taraftarlarının buluşma yeri olarak bilinen stadın yakınındaki bir mekanda taraftar grupları arasında tartışma çıktı.

Biri silahlı 3 kişi gözaltında!
Bu tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine bir kişi, tabancasıyla rastgele ateş açtı. O sırada oradaki 5 taraftar kollarından ve bacaklarından hafif şekilde yaralandı. Yaralı taraftarlar kendi imkanlarıyla Bağdat Caddesi'nde bulunan özel bir hastaneye giderek tedavi altına alındılar. Yaralıların durumlarının iyi olduğu belirtildi. Silahlı kavgayla ilgili soruşturma başlatan polis, olaya karıştığı iddia edilen üç kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlardan birinin üzerinde tabanca olduğu öğrenildi. İstanbul'un göbeğindeki bu korkutucu olay sonrası her iki taraftar grubu da resmi internet sitelerinden "Bizimle ilgisi yok" açıklamasında bulundular.


fotomac.com.tr