Pereira: Sol bekte Hasan var. Caner sen yedeksin. Caner: Senin yapacağın kadroyu.... Ali Yıldırım: Sakin ol oğlum, sen ne yapıyorsun. Caner: İki yıldır neredeydin. Şimdi ortaya çıktın

Fenerbahçe'de dün G.Saray derbisi öncesi Caner Erkin depremi yaşandı. İşte FOTOMAÇ farkıyla yaşananlar: Öğleden sonra Can Bartu Tesisleri'nde karşılaşmanın ilk 11'ini açıklayan teknik direktör Vitor Pereira, sol bekte Hasan Ali Kaldırım'ı oynatacağını, Caner Erkin'i ise yedek bırakacağını duyurdu. İlk 11'e alınmadığını öğrenen Caner'in bu karara tepkisi çok sert oldu.

KÜFÜRLER SAVURDU
Maç toplantısının ardından Pereira'nın tercümanını yanına çağıran yıldız futbolcu, sert bir ses tonuyla, "Söyle ona, beni hiç oynatmasın. S... onun yapacağı kadroyu" diyerek sinkaflı küfürler etti. Caner'in bu sözleri odada bulunan diğer futbolcuları şoke ederken, devreye yönetici Ali Yıldırım girdi. Son derece sinirli olan Caner'i sakinleştirmek isteyen Yıldırım, "Oğlum sen ne yapıyorsun! Oynasan ne olur, oynamasan ne olur. Niye bu kadar büyütüyorsun" dedi. Ancak öfkesi dinmek bilmeyen Caner, bu kez Ali Yıldırım'a, "İki yıl bu takımı ben şampiyon yaptım, sen neredeydin o zaman? Şimdi ortaya çıktın" diye çıkıştı. Aynı zamanda başkan Aziz Yıldırım'ın kardeşi olan Ali Yıldırım, yaşanan olayı yönetim kuruluna iletti ve sonrasında Caner kadro dışı bırakıldı.

AHLAKA AYKIRI, SEVİYESİZCE
Olayıduyan Aziz Yıldırım'ın çok sinirlendiği ve "Bir daha Fenerbahçe forması giyemez" dediği belirtiliyor. Bu durumda sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Caner'in bir daha sarı-lacivertli formayı giymesi çok zor. Olayın duyulmasından sonra Fenerbahçe, resmi siteden şu açıklamayı yaptı: "Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşması öncesi Can Bartu Tesisleri'nde teknik direktörümüz Vitor Pereira'nın futbolcularımızla yaptığı maç toplantısında 18 kişilik kadroda yer alan Caner Erkin, toplantı sonrası Vitor Pereira'ya karşı spor ahlakına aykırı ve seviyesizce bir davranış içinde bulunmuştur. Vitor Pereira tarafından Caner Erkin maçın 18 kişilik kadrosundan çıkartılmıştır. Pereira tarafından kadro dışı bırakılan Caner Erkin ile ilgili kararı, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu verecektir." Caner'in süresiz kadro dışı bırakıldığı ve bugün tebligatın yapılacağı belirtiliyor.

LOGO KRiZi
Caner dün öğle saatlerinde İnstagram hesabından yaptığı paylaşımda kritik bir hata yaptı. Solak yıldız, fotoğrafının altında paylaştığı maç bilgisi bölümünde Galatasaray ve Fenerbahçe logolarını kullanırken, sarı-kırmızılı ekibin 4 yıldızlı logosuna yer verdi, Fenerbahçe'nin ise yıldızsız logusunu tercih etti. Galatasaray ile Fenerbahçe arasında özellikle sosyal medyada krize dönüşen logo kullanımı sonrası milli futbolcunun böyle bir hata yapması, sarı-lacivertli taraftarları kızdırdı. Fenerbahçe resmi hesapları, Galatasaray logolarını yıldızsız kullanırken, Galatasaray hesapları buna karşılık olarak sürekli 4 yıldızlı logo hatırlatması yapıyordu. Gelen tepkiler üzerine Caner Erkin, İnstagram hesabından yaptığı paylaşımı silerken, bir süre sonra Galatasaray'ın yıldızsız logosunu kullandığı yeni bir paylaşım yaptı.

OLAYLARIN ADAMI
2010 yılında CSKA Moskova'dan transfer edilen Caner Erkin, vukuatları ile gündemden düşmeyen bir isim.

*31 Ağustos 2009 tarihinde Galatasaray'a transfer olan Caner'in sarı-kırmızılı takımdan ayrılışı ise olaylı olmuştu. Caner, antrenman sırasında Arda Turan ile yumruk yumruğa kavga edince takımdan gönderilmişti.

*Erkin'in hırçınlıkları Fenerbahçe'de de devam etti. Yıldız futbolcu o dönem Fenerbahçe forması giyen Bilica ve Semih Şentürk'le antrenman sırasında kavga etmiş daha sonra her iki futbolcuyla da barışmıştı.

*Tek nik direktör İsmail Kartal zamanında bir Bursa maçının 35. dakikasında oyundan alınmasına çok sinirlenen Caner, "Ben bir daha bu takımda oynamam'' diyerek rest çekmişti.

*2015'te Ortaköy'de bir cafede içtiği bir şeyden dolayı bayılmış ve hastaneye kaldırılmıştı.

*2016'da Caner, Mert ile aynı araçta kaza yaptı ve kazayı görüntüleyen gazetecilere saldırdı. Caner ayrıca yine 2016'da eşinden boşandı.

Emre BOL


fotomac.com.tr