Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Osmanlı ve Torku Konya maçlarında kaybedilen 5 puanı takım üzerindeki gerilime bağladı. Uslu’ya dert yanan Yıldırım, Pereira’yı suçladı: Bu adamın derdi nedir?


F.Bahçe'de Konya maçı sonrasında havalimanında yapılan "ayaküstü yönetim kurulu" toplantısının ayrıntıları günışığına çıktı. İşte o detaylar: Başkan Aziz Yıldırım önce genel sekreter Mahmut Uslu ve yönetici kardeşi Ali Yıldırım ile konuştu. Yıldırım, gayrı resmi olarak Terraneo'nun yerine futbolun başına getirdiği Ali Yıldırım'a, "Bundan sonra Samandıra sana emanet. Her şeyi senden bilirim" dedi. Başkan Uslu'ya da, artık kimsenin derdini duymak istemediğini söyleyip, "Ali seni her şeyden haberdar edecek. Ne ceza gerekiyorsa sen keseceksin" talimatı verdi. Sıkıyönetim ilan eden başkanın takım üzerinde gerilim olduğunu, bunu Pereira'ya bağladığını Uslu'ya aktarırken, "Nedir bunun derdi. Hoca neden bu kadar gergin?" diye sorduğu öğrenildi.

Yine 'Gerilim' vurgusu
Mahmut Uslu, Konya'da havalimanında başkan Yıldırım'la yaptığı görüşme hakkında yönetici Ömer Temelli ve idari menajer Hasan Çetinkaya'yı da bilgilendirdi. Uslu, "Başkanın şampiyonluğun kaçmasına artık tahammülü yok. Geçen sezon yaktığından çok daha fazla can yakacak" dedi. İkinci toplantının ardından bu kez de Ali Yıldırım ile Mahmut Uslu bir araya geldi. Ali Yıldırım Uslu'ya hararetli bir şekilde, "Tüm çocuklar çok gergin. Pereira hepsini gerdi" sözlerini etti.

fotomac.com.tr