Giresunspor formasıyla adını ezberleten Kosovalı futbolcu iddialı konuştu:"Büyük takımlardan teklif almak beni hırslandırıyor. Süper Lig'e gitmeye hazırım"

PTT 1. Lig'de Giresunspor forması giyen Vedat Muriç sezonun ilk yarısındaki performansıyla dikkatleri üzerine çekmişti. F.Bahçe'nin Karadeniz ekibiyle karşılaşacağı maç öncesi 1.94'lük Kosovalı oyuncuyla bir araya geldik, gelecek planlarını sorduk. G.Saray'ın istediği F.Bahçe'nin oyuncu izleme komitesindeki Kemalettin Şentürk ve Saffet Akbaş'ın devreye girdiği Vedat kendini büyük takımlarda oynamaya hazır hissettiğini söyledi.

Gurur duyuyorum
"Televizyondan
izlediğim F.Bahçe, G.Saray gibi takımlarla anılmak gurur verici. F.Bahçe'de oynamayı kim istemez. Gelen teklifler de beni olumsuz etkilemiyor. Aksine daha da motive oluyorum. 3 hafta gol atamadığı için kafamın karışık olduğu söyleniyor ama hocam Erkan Sözeri beni biliyor. Sahada yine elimden geleni yapıyorum. Antrenmanlarda her gün kendimi geliştirmek için çalışıyorum"

Kosova Türküyüm
"BEN
Kosovalıyım, Kosova Türk'üyüm. Arnavutça bilmiyorken Türkçe biliyordum. Annem Kosova'da yaşıyor, ablam Çanakkale'de üniversitede okuyor. Şu anda benim Türk nüfus kağıdım var. Bakanlar Kurulu ile Federasyon birlikte çalışırlarsa işim daha kolay çözülecek ve hayalini kurduğum Türk Milli Takımı'nda forma giyebileceğim"

İbrahimovic'e benzerim
Giresunspor'un yıldızı Vedat Muriç'e idollerini sorduk, tek bir isim verdi: Zlatan İbrahimovic! Ligde sezonun ilk yarısında 9 gol atan Vedat
"Boyum 1.94. Fizik olarak da İbrahimovic'e benziyorum. O çok büyük bir futbolcu. Ben de onun gibi ileride büyük takımlarda oynamak istiyorum. Bunun için hiç durmadan çalışıyorum. Yeni geldiğimde takım arkadaşlarım bana 'abi' diyordu. Onlara kendilerinden küçük olduğumu söylediğimde inanmadılar" dedi.

Özeri:Faul yapan sakatlanır!

VEDAT Muriç'i hocası Erkan Sözeri'ye de sorduk. Özeri genç oyuncusunu şöyle tarif etti: "Hava hakimiyeti var, şutları çok iyi, sırtı dönük oynayabiliyor. Sol ayaklı. Ayağına da hakim. Şöyle söyleyeyim rakip takımın stoperleri ona faul yaparken sakatlanıyor! Çok güçlü. Şu anda mevcut forvetler arasında Türkiye'nin en iyisi. Fatih Hoca (Terim) görse vazgeçmez. İlk yarı 9 gol attı, ikinci yarıda en az bu kadar daha atsın Türk Milli Takımı'nda oynaması için Anayasa bile değişir."

Emre BOLfotomac.com.tr