24 Ekim 2015 17:34 NTVSporFenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, beraat kararları sonrası "Hukuken aklanmış olabilirler ama bunun vicdanen yanıtı yok" diyen Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'e yanıt verdi...
Aziz Yıldırım, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in, futbolda şike davasıyla ilgili açıklamalarına tepki gösterdi. Bursaspor'un şampiyon olduğu 2009-2010 sezonunda Trabzonspor'u çalıştıran Şenol Güneş'in kendisine "Fenerbahçe şampiyon olacak" dediğini öne süren Yıldırım, tecrübeli çalıştırıcıya bir de davette bulundu: "Ben Beşiktaş şike yapmadı diyorum. Şenol Güneş'e ve Beşiktaş'a soruyorum, Beşiktaş şike yaptı mı?"
"BİZİM ŞAMPİYON OLACAĞIMIZI SÖYLEDİ"

Bursaspor'un şampiyon olduğu 2009-2010 sezonunda Trabzonspor ile yaptıkları 2 maça değinen Yıldırım, o dönem bordo mavili takımı çalıştıran Şenol Güneş'in kendisine "Fenerbahçe şampiyon olacak" dediğini öne sürdü. O sezon Trabzonspor'a yenildikleri Türkiye Kupası final maçını hatırlatan Yıldırım, seremonide Şenol Güneş'in kendisine "Üzülmeyin, şampiyon siz olacaksınız" dediğini öne sürdü.
Aziz Yıldırım, sezonun son haftasında Trabzonspor ile 1-1 berabere kaldıkları ve şampiyonluğu Bursaspor'a kaptırdıkları maçın devre arasında da yine Şenol Güneş'in "Başkan 45 dakika daha var, şampiyon siz olacaksınız" dediğini iddia etti.
"GÜNEŞ'E SORUYORUM: BEŞİKTAŞ ŞİKE YAPTI MI?"
Yıldırım daha sonra Şenol Güneş'in beraatlerle ilgili sözlerine yanıt verdi: "Hiçbir Trabzonsporlu diyebilir mi, 'O gün başkan, yönetim veya başka biri bize yenilin dedi' diye. 'Hukuken aklanmış olabilir ama vicdani kanıt yok' demiş. Bizi içeri atarlarken vicdani kanıt mı vardı?"
Beşiktaş'ın şike yapmadığını da söyleyen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'i de aynı şeyi söylemeye davet etti: "Şenol Güneş'e ve Beşiktaş'a soruyorum, Beşiktaş şike yaptı mı? Ben yapmadı diyorum ama onların ağzından da duymak istiyorum. Beşiktaş'ın kanunen hukuk önünde şike yapmadığı söylenirken Şenol Güneş gibilerinin vicdanında Beşiktaş aklandı mı? Aklanmadı diyorsa Beşiktaş yönetimini göreve çağırıyorum."