24 Ekim 2015 16:10 NTV Spor ve AjanslarFenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Aziz Yıldırım'ın görevini bırakmaması gerektiğini söyleyerek, "Sayın başkan sizi biz seçtik, bize sormadan, bizim onayımızı almadan bunu kolay kolay yapamazsınız" dedi.
Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'dan görevine devam etmesini istedi.
Küçük, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen yüksek divan kurulu toplantısının başında yaptığı açıklamada, daha önce aldığı bırakma kararıyla ilgili Yıldırım'a, "Sayın başkan sizi biz seçtik, bize sormadan, bizim onayımızı almadan bunu kolay kolay yapamazsınız. Aileniz zaman ayırmak istediğinizi söylediniz. Göreve devam ederken de bunu yapabilirsiniz. Haftanın 7 günü 24 saat kulüpte olmak zorunda değilsiniz. Haftanın belli günlerinde ailenize zaman ayırın. Yönetimdeki arkadaşlarımıza daha fazla görev düşüyor sizin yükünüzü hafifletmek için. Yargıtay kararını vermediği için hukuk süreci henüz sonuçlanmadı. İnşallah Yargıtay da dosyayı onaylayacak ve hukuki süreç bitecek ama Yargıtay karar vermeden bu kararlara bağlı kalamazsınız" dedi.
Konuyla ilgili Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Tüzüğü'nün 46. maddesine göre yönetime tavsiye kararı aldıklarını aktaran Küçük, "Bahsettiğim maddede, 'Kulübümüzün gelişimini ve geleceğini ilgilendiren idari, mali, hukuki, sosyal ve sportif konularda gerektiği zaman yüksek divan kurulu tavsiyelerde bulunur' der. Biz tavsiye değil ama temenni de bulunuyoruz. Divan kurulu olarak, hukuki olarak kesinleşmemiş bir karar olarak sözünüzü erken yerine getirmenize karşıyız. Sizi biz kolay bırakmayız" ifadelerini kullandı.
Küçük, Aziz Yıldırım'ın konuşmasından sonra yaptığı açıklamada ise "Başkanı bir yere bırakmıyoruz. Mayıs ayına kadar düşünme süreci veriyoruz. Mayıs ayında camianın önde gelenleriyle konuyu tekrar görüşeceğiz" diye konuştu. Toplantıda söz alan üyeler de Yıldırım'ın devam etmesi yönünde görüş belirttiler.
Denetleme kurulu raporunda, kulübün net borç toplamının 279 milyon 421 bin 994 lira olduğu açıklandı.
Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu toplantısı, konruşmaların ardından sona erdi.