Persie, Pereira ile yaşadığı krizi değerlendirdi. Güçlü bir zihinsel yapısı olduğunu belirten Hollandalı golcü, yedek kalma sorununu tecrübesiyle aşıp mücadele edeceğini söylediBüyük umutlarla transfer edildiği F.Bahçe'de yedek kalması krize dönüşen Van Persie, bu durumu Hollanda basınına değerlendirdi. Yaşadığı problemlere karşı güçlü bir zihinsel yapısı olduğunu belirten 32 yaşındaki golcü, "Hayatımın en başarılı dönemindeyim. Gençken bu tip durumlarla nasıl başa çıkacağınızı bilemiyorsunuz; ama şu an işler farklı. Hiçbir şey beni yolumdan döndüremez" diye konuştu.

Depay ile tartışma yaşadı
Persie, geçmişte yedek kalmasıyla ilgili yaşadığı tecrübeyi de şöyle anlattı: "Patrick Viera, baskılara karşın zihinsel olarak nasıl güçlü olunacağını gösterdi. Patrick'in etrafında çok fazla şey dönüyordu. Fakat o hep çok sakindi ve işini iyi yapıyordu." Öte yandan Hollanda'nın dünkü idmanında Persie, Depay ile bir ağız dalaşı yaşadı. Portakalların hocası Blind de olayı doğrulayıp, "Basit bir olay. Daha fazlası değil" dedi.

Kimseyi sevmek zorunda değilim
Öte yandan Persie ile Terraneo'nun, RVP Hollanda Milli Takımı'na gitmeden son bir görüşme yaptığı bildirildi. Persie'nin "Başkan bu sorunu çözmemizi istedi. O devreye girmeden bir çare bulmalıyız" diyen Terraneo'ya "Benim sorunum yok. Kimseyi sevmek zorunda değilim. İşimi yapmak için buradayım" cevabını verdiği bildirildi.

fotomac.com.tr