Fotomaç'a konuşan Fenerbahçeli Van Persie, samimi itiraflarda bulundu: “Sakatlıklar nedeniyle takım oyununu oturtamadık, sahada organizasyon ek***liği yaşıyoruz. Fiziksel yönden zayıf olduğumuza katılmıyorum"
Hollandalı forvet Van Persie, Fotomaç'a özel açıklamalar yaptı. İşte süper yıldızın söyledikleri:
- Büyük takımların çok iyi golcüleri vardır. İki iyi ve formda golcümüzün olması bizim için şanstır. Keşke daha çok golcümüz olsa.
Formayı kapabilmek için daha sert bir yarış girsek, bu beni mutlu eder.
- Şampiyonlar Ligi için kurulmuş bir takımız. Şanssızlıklar sebebiyle bu arenada olamasak bile Avrupa Ligi'nde hedeflerimiz büyük.
- Hem takımımın hem de kendimin fiziki yetersizliğimizin olduğu görüşüne katılmıyorum. Yenildiğimiz rakiplere fiziki yetersizlikten değil takım organizasyonu ve saha içinde oyun disiplinindeki ek***likten yenildik.
- Takım oyununu şu ana oturtamayışımızın nedeni sakatlıklar. Bunlar bizim daha hızlı yol gitmemizi engelledi. Savunmada çok sakat verdik.
Orta alanla defans kurgusunu kuramadık. Zamanla oyunun iki yönünde de etkili bir F.Bahçe göreceksiniz.

İYİ SKORLAR GELECEK
Beşiktaş maçında yüksek tempodan çıkıp 4 gün sonra Celtic gibi fiziksel değerleri yüksek takımla 90 dakika fiziksel zafiyet yasamadıklarını vurgulayan Van Persie, "Bu iyi olduğumuzu gösterir. Saha içi organizasyonumuz daha iyi olduğunda o zaman iyi skorlar pes pese gelecek" dedi.

Emre BOL