20 Eylül 2015 23:30Bursaspor maçı sonrası Pereira ile mücadeleye yedek kulübesinde başlayan, oyuna girdikten sonra da takımına 3 puanı getiren golü atan Robin van Persie arasında kulübe polemiği yaşandı.
Fenerbahçe'nin 2-1 kazandığı Bursaspor maçı sonrası teknik direktör Pereira ile Van Persie arasında kulübe polemiği yaşandı. Oyuna dahil olduktan sonra takımına galibiyeti getiren golü kaydeden Robin Van Persie, maç sonrası yedek kalmaktan dert yanınca, Pereira'dan yıldız oyuncuya cevap gecikmedi.
Robin van Persie'nin yedek kaldığı için mutsuz olduğu şeklinde demeç verdiği söylenen Pereira, Hollandalı isme cevap verirken, "Eğer 22,23-25 oyuncu sahya sürecek olsaydım işler daha kolay olurdu. Ancak 11 kişi ile sahaya çıkıyoruz. Ben bu kadroyu en iyi şekilde yönetmek kararlar almak mecburiyetindeyim. Oyuncular beğensin veya beğenmesin kararlar alırız. Van Persie'nin oyuna girdikten sonraki performansından dolayı çok mutluyum. Sadece golden dolayı değil takıma yardım etmesinden dolayı çok mutluyum. Hem defansif hem de ofansif anlamda yardımcı oldu. Hiçbir oyuncu kulübede oturmak istemez, bu nedenle mutsuz olması son derece doğal" dedi.
VAN PERSIE: KULÜBEDE OLMAKTAN MEMNUN DEĞİLİM
Fiziksel olarak ek*** olduğu yönündeki eleştirilere katılmayan Robin van Persie, "Dürüst olmak gerekirse bu akşam kulübede olmaktan dolayı mutlu değildim. Artık 90 dakika maç oynayabilirim. Bu akşam yedek kulübesindeydim ve mutlu değildim. Fiziksel açıdan iyiyim. Buna cevap vermenin yolu bugün yaptığım gibi takımı ileri taşımaktı ve bugün yaptığım gibi gol atmaktı. Ben de öyle yaptım" ifadelerini kullandı.