20 Eylül 2015 22:22


Fenerbahçe'yi 2-1 öne geçiren Robin van Persie'nin golünde asistini yapan Hasan Ali Kaldırım, "İyi oynamıyoruz. Kadıköy'de rakiplerimizi ezip geçmemiz lazım" dedi.
Bursaspor karşılaşmasını kazanmalarının kendileri için önemli olduğunu söyleyen Hasan Ali Kaldırım, "Gelecek hafta önümüzde bir derbi var. Kazanıp bu haftayı rahat geçirip, derbiye rahat hazırlanabileceğiz. Ama iyi oynamadık. İlk 35 dakika rakibe baskı uyguladık. Oyunu koparabilirdik. Bunu daha iyi yapmalıyız. Ama ikinci yarı iyi oynamadık. Bu Fenerbahçe olmamalı. İç sahada burada her takıma karşı, rakibimizi zorlamamız lazım. Ezip geçmemiz lazım. İyi oynamadık, ama kazanmak bizim için son derece önemliydi. Hafta içinde bir maç vardı ve yorgunduk. Ama yine de kazandık" dedi.
Kendi hakkında konuşmayı sevmediğini kaydeden Hasan Ali Kaldırım, "Hafta içindeki UEFA Kupası maçı öncesi teknik direktörümüz yanıma gelip, 'futbol anlayışın ve mentaliteni beğeniyorum, sana şans gelecek' dedi. Bugün öyle bir şans geldi ve ben de bunu değerlendirdim" diye konuştu.
Maç sırasındaki sakatlığıyla ilgili de konuşan Hasan Ali Kal dırım, "Kafa topuna çıkarken, üst adaleme bir tekme geldi. Riske girmek istemedim ve yerime Caner oyuna girdi" ifadelerini kullandı.