20 Eylül 2015 23:00Fenerbahçe'yi Bursaspor karşısında 2-1 öne geçiren ve galibiyetin mimarlarından olan Robin van Persie, teknik direktör Vitor Pereira’ya mesaj göndererek yedek kalmaktan mutlu olmadığını söyledi. Van Persie, “Buna yanıtı sahada verebilirdim ve attığım golle de verdim” diye konuştu.
Fenerbahçe'nin Bursaspor'u 2-1 yendiği karşılaşmanın yıldızlarından Robin van Persie karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.
Maçın zorlu olduğunu kaydederek sözlerine başlayan Robin van Persie, "Bursa'nın iyi bir takım olduğunu düşünüyorum. Savunma anlamında kompakt oynuyorlar, ön taraftaki oyuncular da iyi. Özellikle Bursaspor 1-1'i yakaladıktan sonra zorlandık. Bir şeyler yapmamız lazımdı. Ben de oyuna girdim ve takamı öne taşımam gerekirdi. Ben de bunu yaptım. Galibiyetten dolayı çok mutluyum" dedi.
Fiziksel olarak ek*** olduğu yönündeki eleştirilere katılmayan Robin van Persie, "Dürüst olmak gerekirse bu akşam kulübede olmaktan dolayı mutlu değildim. Artık 90 dakika maç oynayabilirim. Bu akşam yedek kulübesindeydim ve mutlu değildim. Fiziksel açıdan iyiyim. Buna cevap vermenin yolu bugün yaptığım gibi takımı ileri taşımaktı ve bugün yaptığım gibi gol atmaktı. Ben de öyle yaptım" ifadeleriyle teknik direktörü Vitor Pereira'ya mesaj gönderdi.
Galibiyeti kondüsyoner Fatih Yıldız'a hediye etmek istediğini vurgulayan Hollandalı yıldız, "Çünku buraya geldiğim ilk günden beri beni iyi hale getirmeye çalışıyor. Onun çalışmasını ve bana gösterdiği ilgiye hediye vermek istedim. İlk günden beri benimle ve takımdaki diğer oyuncularla meşgul oluyor. Bizim için emek veren insanları takdir etmek çok önemli. Fenerbahçe'de ışıklar bizim üzerimizde ve televityonlara biz çıkıyoruz ancak arka planda emek veren insanları da takdir etmek gerekirdi. Onlar olmasaydı, bu kulüp işlemezdi" diye konuştu.
Hasan Ali'nin attığı golde kendisine inanılmaz bir asist yaptığının hatırlatılması üzerine Robin van Persie, "Çok iyi bir asistti ve çok iyi bir performans ortaya koydu. Defansif anlamda çok iyi oynadı. Oradaki Hasan Ali'nin bir dokunuş yapması son derece önemliydi. Hasan Ali'nin asistteki vizyonu ve pasın hızı harikaydı. En kritik nokta pasın hızıydı, çok iyi ayarladı. Pası biraz daha hızlı atsaydı o golü atamazdım. Onu çok iyi şekilde ayarladı ve böyle bir gol ortaya çıktı" diyerek takım arkadaşını övdü.