18 Eylül 2015 15:53 NTV SporFenerbahçe, Avrupa Ligi’ne Molde yenilgisiyle başladı. Maçın ardından soyunma odasında oyuncuların morali bir hayli bozuktu. Teknik direktör Pereira önce tüm oyuncularıyla ayrı ayrı ilgilendi ardından toplu motivasyon konuşması yaptı.
Fenerbahçe'nin Molde'ye kaybettiği maç sonrası soyunma odasında yaşananlar ortaya çıktı. Pereira maç sonunda oyuncularıyla tek tek konuştu.
Kağıt üstünde grubun en zayıf takımı olarak görülen Molde'ye kendi evinde 3-1 gibi net bir skorla mağlup olan Fenerbahçe'de maç sonrasında moraller bozuktu.
Maç içinde zaman zaman oluşan protestolara ve skora rağmen maçın bitiş düdüğüyle birlikte taraftarın takımı tribüne çağırması oyuncuların duygu dolu anlar yaşamasına neden oldu. Yine de takım, soyunma odasına, kaybedilen maçın moral bozukluğuyla gitti. Sakatlıkları nedeniyle kadroya alınmayan ve maçı tribünden takip eden Simon Kjaer, Abdoulaye Ba ve Josef de Souza son 10 dakikayı soyunma odasına giden koridorda izledi. 3 futbolcu, bitiş düdüğünün ardından soyunma odasında arkadaşlarını yalnız bırakmadı.
Vitor Pereira da soyunma odasına, özellikle ikinci yarıdaki futboldan ve skordan dolayı yaşadığı hayal kırıklığı ile girdi. Pereira herkes odadayken tek tek oyuncuların yanına giderek onlara maçta yaptıkları hataları anlattı. Portekizli tekin adam ardından toplu bir motivasyon konuşması yaptı. "Ayağa kalkmalıyız" diyen Pereira, "Kötü bir geceydi. Hatalarımızdan ders almak zorundayız. Henüz biten bir şey yok. Herkes daha fazla çalışmalı ve bu durumu düzeltmek istemeli. Bunu telafi edebiliriz. Ama ya telafisi olmasaydı?" diyerek oyuncularından her maça final gözüyle bakmalarını istedi.