17 Temmuz 2015 14:07Fenerbahçe kulübü genel sekreteri ve basın sözcüsü Mahmut Uslu, Uefa Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme turunda eşleştikleri Shakhtar Donetsk'in güçlü bir rakip olduğunu söyledi.
Mahmut Uslu, Shakhtar Donetsk eşleşmesini kulüp televizyonunda değerlendirdi.

UEFA tarafından verilen ceza nedeniyle takım puanlarının çok düştüğünü ve seri başı olamadıklarını vurgulayan uslu, "Shakhtar Donetsk, hakikaten saygı duyulacak çok kuvvetli bir takım. Onların da dezavantajları var. Taraftarımızın desteğiyle bu turu geçeceğimize inanıyoruz" dedi.
Hedeflerinin Şampiyonlar Ligi gruplarına kalabilmek olduğunu kaydeden Fenerbahçe Basın Sözcüsü, "Bu turu geçsek bile, bir sonraki turda yine çok önemli takımlar var. Fenerbahçelilere çok büyük iş düşüyor. Onların büyük desteğiyle turu atlayabiliriz" ifadelerini kullandı.
Fenerbahçe kulübü başkan vekili Mithat Yenigün ise, olası rakipler arasında en güçlüsüyle eşleştiklerini söyledi. Yenigün, "Biz sadece Shakhtar Donetsk'i geçmek değil, Şampiyonlar Ligi'nde yolumuza devam etmek istiyoruz. Hocamızdan, sportif direktörümüzden başlayan iyi bir yapılanma içinde olduğumuzu düşünüyoruz. Önemli başarılara imza atma hedefiyle yola çıktık. Dileriz ki taraftarımızla birlikte sevinçli günler yaşarız" değerlendirmesinde bulundu.