Dreambox 7025 Disecq Motor Kurulumu

Evet arkadaşlar, çok karmaşık bir cihaz gibi görünsede kullanımı ve kurulumu gayet basit bir alet. Çok basit bir anlatım. Her adımı tek tek resimledim. Cihazla ilgili başka sorunu olan varsa pm atsın. Elimden geldiğince çözmeye çalışırım.

1- Menu - Kurulum
2-Tuner Configuration

3- Tuner A (Tuner B yi seçmeyin.) Tuner A Cihazın arkasında Tuner 1 olarak geçiyor.

4- Yapılandırma şekli resimdeki gibi olacak. Ben 3 uydu için resimledim. Turksat, astra, hodbird. Burda önemli olan nokta lnb numarası ve pozisyon saklanma numarası aynı olacak

5-Positioner setup

6-İnce ayar (kumandadan kırmızı tuşa basın)

7-Uydu frekansını girin ve ok deyip çıkın

8-Uyduyu bulun. Bulunca aşağıda locket yazacak.

9-Pozisyonu hafızaya al. Burada önemli nokta şu. İlk başta lnb ve pozisyon numaraları vermiştik. 1. uydu için lnb 1-pozisyon 1, 2. uydu için lnb 2 - pozisyon 2, 3. uydu için lnb 3 - pozisyon 3. Şimdi 1. uydu türksat buldunuz ve 1. pozisyona kaydettiniz. 2. uydu hodbird buldunuz ve 2. pozisyonda hafızaya aldınız. 3. uydu astra buldunuz ve 3.pozisyona hafızaya aldınız. Hepsi için tek tek resim koymadım. Sadece 1 uydu için koydum. Siz Aynı adımları diğer uydular için tekrarlayacaksınız.

10- İster otomatik aramayı seçersiniz ki; bütün uyduları tek tek tarıyor. 3 uydunun taraması aşşağı yukarı 30 dk ya yakın olabiliyor.

11- İster elle aramayı seçin. Burda tek epg veya komple 1 uydu veyada bütün seçtiğiniz uydularınızı taratabilirsiniz.