1- ilk önce yapılacak işlem usb kablosunu bilgisayarla bağlantı kurup yeni donanım bulundu yazısı çıkınca CP210x_VCP_Win2K_XP_S2K3.exe dosyası çalıştırılıp yükleme tamamlanır. Böylece usb com girişi oluşur.
NOT: com portun oluşup oluşmadığına bilgisayarım ikonuna maus ile sağ tıklayıp özellikler ->Donanım ->Aygıt Yöneticisi ->Bağlantı Noktalarından bakabilirsiniz.


2 - Yazılım yükleme işlemi için cihaza sadece Usb Kablosu takılır.**Elektrik Kablosu takılı olmayacak** XLoader_v32.exe dosyasını çalıştırın. Burada üstte Tools**T** yazan menüden COM Seting basılır ve usb girişin aldığı com seçeneği seçilir ve SET tuşuna basılır. Sonra Connect Tuşuna basılır.Com doğru ise Upload seçeneği Aktif hale gelir.UPLOAD seçeneğine basılır ve DM100S_EU_V21105T.BIN yazılım seçilir.Sonra cihazın elektrik fişi takılır. yükleme işlemi başlar.Altta solda Connect Status seçeneğinde yüzde olarak ilerlemeye başlar. işlem bitince karşınıza OK tuşu çıkar.yazılım yükleme böylece bitmiştir.

Kanal Listesi yükleme işlemide bu şekildedir.Daha hızlı yüklenir.

NOT: Her yükleme yapıldıktan sonra Disconn seçeneğine basılır.Sonra diğer yükleme işlemi için Connect seçeneğine tekrar basılır. bu işlemi yapılmaz ise cihazla bağlantı kurma problemleri oluşabilir.

3- Yazılım yüklendikten sonra Mutlaka fabrika ayarlarına dönmeyi unutmayın. Yoka yazılım aktif hale gelmez.