GTX 1080 Xtreme Gaming İle Gigabyte Çıtayı Yükseltti

Ekran kartı üretiminde son dönemlerde üstün özellikli modelleri ile kullanıcılara ulaşmayı başaran Gigabyte çıtayı biraz daha yükselti. Yeni modelin adı ise GTX 1080 Xtreme Gaming.

Gigabyte, ekran kartı konusunda sektörde fark yaratmaya devam ederken, Xtreme Gaming serisi ile birlikte bundan sonra yeni modellerini kullanıcılara sunacak. Konuyla ilgili öğrenilen bilgilere göre bu serinin yeni bir üyesi GTX 1080 Xtreme Gaming olurken, GTX 1080 Xtreme Gaming modeli ile birlikte çok daha üstün özellikli bir ekran kartına erişmek mümkün olacak.
Hız değerlerinin arttırıldığı iddia edilirken, yeni ekran kartında 2560 CUDA çekirdeği kullanılmış durumda. 256-bit GDDR5X bellek ile 320GB/s bant genişliğinde bulunan GTX 1080 Xtreme Gaming model, bu bakımdan oldukça üstün bir performansa sahip durumda. Hız aşırtma imkanının olduğu model böylece 1.2GHz'a kadar destek verebiliyor.
Ekran kartında soğutma sistemi olarak hava soğutmalı bir sistemin kullanıldığı belirtilirken, GTX 1080 Xtreme Gaming ile birlikte iki farklı versiyonun kullanıma sunulacağı açıklandı. Bu versiyonlar Founders Edition ve Standart Edition olurken, kullanıcılar iki cihaz arasındaki 100 Dolarlık bir farka göre karar verecek.
Ne Zaman Çıkacak?
GTX 1080 Xtreme Gaming modeli ile ilgili yapılan açıklamalarda yeni ekran kartı modelinin Haziran ayı itibari ile kullanıcılarla buluşacağı belirtildi.