Hootsuite Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya yönetimi konusunda en çok tercih edilen uygulamalardan birisi Hootsuite’tir.

Hootsuite tüm sosyal medya hesaplarınızın tek bir merkezden kontrol edilmesini sağlamaktadır. Bu açıdan özellikle kurumsal firmaların tercih edeceği Hootsuite sayesinde çok daha kolay bir şekilde yönetim gerçekleştirilebilmektedir.
Sosyal medya hesaplarını tek bir nokta üzerinden yönetilmesi konusunda çözüm arayan kişilerin tercih edebileceği Hootsuite pek çok konuda avantaj sağlamaktadır. Otomatik olarak da mesaj yayınlama imkanı bulunan Hootsuite sayesinde sosyal medya yönetimi çok daha kolay olacaktır. Önceden planlanmış yazılar dahi Hootsuite panel ayarından ayarlandığında planlanan saatte mesajın sosyal medya hesabından yayınlanması sağlanmaktadır. Bu açıdan özellikle kullanıcıları ile sürekli etkileşim içerisinde olan sosyal medya yöneticileri Hootsuite sayesinde bu işlemlerini çok daha kolay bir şekilde yapabilmektedir.
Hootsuite kişilerin tüm sosyal ağlarını tek bir panelden yönetilmesi, paylaşımların zamanlanması, paylaşımlar ve geri dönüşler ile istatistiki bilgilerin alınması, URL kısaltma özelliği ve farklı platformlar üzerinden yönetilebilmesi gibi özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Kullanıcıların resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra üyelik açması ve sosyal medya hesaplarını tanıtması yeterli olmak birlikte ekranda yer alan alanlardan mesajlar yayınlanarak istenilen sosyal medya üzerinden gönderi gerçekleştirilebilir.

Hootsuite ücretsiz olarak da kullanılabildiği gibi ücretsiz üyeliklerde sadece 3 sosyal medya hesabının kontrol edilmesi mümkün olduğu gibi bazı özellikler de kısıtlama yapılmaktadır.